• 5 .Southampton FC (17 pkt.)
  • 6 .Wolverhampton Wanderers FC (17 pkt.)
  • 7 .Everton (16 pkt.)
  • 8 .Manchester United (16 pkt.)

Liga angielska - 5. kolejka Premier League: Leeds United - Wolverhampton 0-1 (0-0)

W pojedynku 5. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 19 października, drużyna Leeds United przegrała z Wolverhampton 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Elland Road.

R. Jiménez 70'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 56 meczów jedenastka Leeds United (”Pawie”) wygrała 23 razy i zanotowała 21 porażek oraz 12 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Luke'owi Aylingowi z ”Pawii”. Była to 15. minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 61. minucie kartkę dostał Kalvin Phillips, zawodnik ”Pawii”. W 65. minucie za Daniela Podence'a wszedł Adama Traoré.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał João Moutinho z drużyny gości (”Wilki”).

Dopiero w drugiej połowie Raul Jimenez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Wolverhampton, strzelając gola w 70. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola pomagał Maximilian Kilman.

Trener ”Pawii” postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Jacka Harrisona i na pole gry wprowadził napastnika Raphinhę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespoły wciąż miały problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w jedenastce ”Wilków” doszło do zmiany. Rúben Neves wszedł za João Moutinha. Po chwili trener ”Wilków” postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Pedro Neta wszedł Fernando Marçal, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Wolverhampton utrzymać prowadzenie.

Rui Patricio
15′ Luke Ayling
Willy Boly
Robin Koch
Maximilian Kilman
75′ Pascal Struijk
Conor Coady
Stuart Dallas
Leander Dendoncker
71′ . Helder Costa
Nelson Semedo
Mateusz Klich
Pedro Lomba Neto89′
82′ Jack Harrison
Romain Saïss
Moreno Machado Rodrigo
Joao Moutinho66′ 82′
61′ Kalvin Phillips
Raul Jimenez  70′
Patrick Bamford
Daniel Castelo Podence65′
Francisco Casilla Cortés
John Ruddy
75′ Hernandez Dominguez Pablo
Ki-Jana Hoever
Jamie Shackleton
Fernando Marçal de Oliveira89′
Ezgjan Alioski
Rúben Diogo da Silva Neves82′
82′ Raphael Dias Belloli
Ebeguowen Otasowie
71′ Ian Carlo Poveda-Ocampo
Fábio Daniel Soares Silva
Tyler Roberts
Adama Traoré Diarra65′

Przewaga zespołu Leeds United w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a ”Wilkom” przyznał jedną.