• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 5. kolejka Premier League: Everton Football Club - Liverpool FC 2-2 (1-1)

W starciu 5. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 17 października, drużyna Everton FC zremisowała z Liverpool FC 2-2 (1-1). Spotkanie odbyło się na Goodison Park w Liverpoolu.

Mohamed Salah 72'

Był to pojedynek zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż grały ze sobą pierwsza i piąta drużyna Premier League.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 190 spotkań zespół Liverpool FC (”The Reds”) wygrał 75 razy i zanotował 51 porażek oraz 64 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W trzeciej minucie bramkę zdobył Sadio Mané. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Andrew Robertson.

W 11. minucie za Virgila van Dijka wszedł Joe Gomez.

Zespół Everton FC (”The Toffees”) wyrównał wynik meczu. W 19. minucie Michael Keane wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył James Rodriguez.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy w zespole ”The Toffees” doszło do zmiany. Ben Godfrey wszedł za Seamusa Colemana. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał James Rodriguez z drużyny gospodarzy. Była to 45. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 67. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sadia Manégo z ”The Reds”, a w 69. minucie André Gomesa z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Everton FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego André Gomesa. Na boisko wszedł Gylfi Sigurdsson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Liverpool FC przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Mohamed Salah. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 78. minucie, w drużynie Liverpool FC za Roberta Firmina wszedł Diogo Jota, a w zespole ”The Toffees” Abdoulaye Doucouré zmienił Aleksa Iwobiego.

Piłkarze Everton FC otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 81. minucie bramkę wyrównującą zdobył Dominic Calvert-Lewin. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem strzelonych goli. Bramka padła po podaniu Lucasa Digne'a.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 85. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Fabinhowi i Allanowi. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę obejrzał Richarlison, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w zespole Liverpool FC doszło do zmiany. Georginio Wijnaldum wszedł za Fabinha.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Adrián San Miguel del Castillo
31′ Seamus Coleman
Trent Alexander-Arnold
Yerry Fernando Mina González
Joel Matip
 19′ Michael Keane
Virgil van Dijk11′
Lucas Digne
Andrew Robertson
78′ Abdoulaye Doucouré
Jordan Henderson
69′ 72′ Andre Gomes
Alcantara Thiago
85′ Marques Loureiro Allan
Tavares Fabinho85′ 90′
45′ James Rodriguez
Mohamed Salah  72′
 81′ Dominic Calvert-Lewin
. Roberto Firmino78′
90′ Richarlison de Andrade
Sadio Mané  3′ 67′
Robin Olsen
Caoimhin Kelleher
31′ Ben Godfrey
Georginio Wijnaldum90′
78′ Alex Iwobi
Takumi Minamino
72′ Gylfi Thor Sigurdsson
Diogo José Teixeira da Silva78′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Everton FC, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.