• 5 .Tottenham Hotspur Londyn (11 pkt.)
  • 6 .Leeds United (10 pkt.)
  • 7 .Southampton FC (10 pkt.)
  • 8 .Crystal Palace FC (10 pkt.)

Liga angielska - 4. kolejka Premier League: Newcastle United - Burnley FC 3-1 (1-0)

3 października na St. James' Park w Newcastle upon Tynym odbył się mecz 4. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Newcastle Utd i Burnley FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Newcastle Utd 3-1.

A. Westwood 61'

Jedenastka Burnley FC (”The Clarets”) przed meczem zajmowała 18. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 78 spotkań zespół ”The Clarets” wygrał 33 razy i zanotował 28 porażek oraz 17 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Newcastle Utd (”Sroki”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie Allan Saint-Maximin dał prowadzenie swojemu zespołowi. Sytuację bramkową stworzył Callum Wilson.

Między 37. a 40. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Newcastle Utd.

W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter ukarał kartką Jamala Lewisa, piłkarza gospodarzy. W 55. minucie Fabian Schaer zastąpił Javiego Manquillo.

Zawodnicy Burnley FC w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 61. minucie na listę strzelców wpisał się Ashley Westwood.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Newcastle Utd w 65. minucie spotkania, gdy Callum Wilson strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Allan Saint-Maximin.

Po chwili trener Burnley FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Dale'a Stephensa. Na boisko wszedł Johann Berg, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Dwight McNeil z jedenastki gości. W 73. minucie w drużynie Newcastle Utd doszło do zmiany. Ryan Fraser wszedł za Allana Saint-Maximina.

W 77. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Callum Wilson z Newcastle Utd. W 78. minucie Ashley Barnes został zmieniony przez Matěja Vydrę, co miało wzmocnić zespół Burnley FC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joelintona na Seana Longstaffa w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Phil Bardsley
55′ Fabian Schaer
Kevin Long
Federico Fernandez
James Tarkowski37′
49′ Jamal Lewis
Dwight McNeil69′
 14′ 73′ Allan Saint-Maximin
Dale Stephens68′
37′ 90′ Joelinton Cassio Apolinário de Lira
Ashley Barnes40′ 78′
 65′, 77′ (k.) Callum Wilson
Chris Wood
Mark Gillespie
Bailey Peacock-Farrell
55′ Javier Manquillo Gaitán
Jimmy Dunne
Miguel Ángel Almirón Rejala
Erik Pieters
73′ Ryan Fraser
Josh Benson
90′ Sean Longstaff
Johann Berg Guðmunds­son68′
Jacob Murphy
Robbie Brady
Andy Carroll
Matěj Vydra78′

Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Burnley FC, a w drugiej jedną. Piłkarze gospodarzy dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka Newcastle Utd w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.