• 5 .Aston Villa FC (12 pkt.)
  • 6 .Leicester City (12 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (11 pkt.)
  • 8 .Manchester City (11 pkt.)

Liga angielska - 4. kolejka Premier League: Everton FC - Brighton&Hove FC 4-2 (2-1)

3 października na Goodison Park w Liverpoolu odbył się mecz 4. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Everton FC i Brighton&Hove FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Everton FC 4-2.

Y. Bissouma 90'

Zespół Everton FC (”The Toffees”) bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała trzecie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Zespół Everton FC wygrał aż siedem razy, zremisował cztery, a przegrał tylko trzy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Stevenowi Alzatemu z zespołu gości. Była to czwarta minuta pojedynku.

Nagle piłkarze Everton FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Dominic Calvert-Lewin. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek. Przy zdobyciu bramki pomagał Gylfi Sigurdsson.

W 25. minucie za Richarlisona wszedł Alex Iwobi.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 41. minucie bramkę wyrównującą zdobył Neal Maupay. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Niedługo później Yerry Mina wywołał eksplozję radości wśród kibiców Everton FC, strzelając kolejnego gola w drugiej minucie doliczonego czasu meczu. Sytuację bramkową stworzył James Rodriguez.

Drugą połowę jedenastka Brighton&Hove FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Tariqa Lampteya wszedł Joël Veltman.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 52. minucie wynik na 3-1 podwyższył James Rodriguez. Asystę przy bramce zaliczył Alex Iwobi.

W 58. minucie Seamus Coleman został zmieniony przez Fabiana Delpha, co miało wzmocnić drużynę ”The Toffees”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aarona Connolly'ego na Adama Lallanę.

W 70. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił James Rodriguez z Everton FC. Bramka padła po podaniu Abdoulaye Doucourégo.

W 78. minucie James Rodriguez został zmieniony przez Theo Walcotta, co miało wzmocnić jedenastkę Everton FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stevena Alzatego na Pascala Großa.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Yves Bissouma. W zdobyciu bramki pomógł Solomon March.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-2.

Mathew Ryan
58′ Seamus Coleman
Ben White
 45′ Yerry Fernando Mina González
Neal Maupay  41′
 52′, 70′ 78′ James Rodriguez
Steven Alzate4′ 82′
 16′ Dominic Calvert-Lewin
Solomon March
25′ Richarlison de Andrade
Bernardo Fernandes da Silva Junior
58′ Fabian Delph
Joël Veltman46′
25′ Alex Iwobi
Pascal Groß82′
Anthony Gordon
Adam Lallana66′
78′ Theo Walcott
Alexis Mac Allister

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Brighton&Hove FC pokazał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.