• 5 .Manchester United (45 pkt.)
  • 6 .Wolverhampton Wanderers (43 pkt.)
  • 7 .Sheffield United (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Londyn (41 pkt.)

Liga angielska - 4. kolejka Premier League: Chelsea Londyn - Sheffield United FC 2-2 (2-0)

31 sierpnia na Stamford Bridge w Londynie odbył się pojedynek 4. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Chelsea FC i Sheffield United. Starcie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 40 560 widzów.

4. kolejka Anglia - Premier League
2019-08-31 16:00 | Stadion: Stamford Bridge | Widzów: 40560 | Arbiter: S. Attwell
K. Zouma 89' (samob.)

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chelsea FC (”The Blues”) w 19. minucie spotkania, gdy Kevin Bakumo-Abraham zdobył pierwszą bramkę. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie.

Zespół Sheffield United ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 43. minucie Kevin Bakumo-Abraham po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Oliver McBurnie z Sheffield United. Była to 45. minuta spotkania.

”Szable” szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 46. minucie gola kontaktowego strzelił Callum Robinson. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Enda Stevens.

W 60. minucie Ross Barkley zastąpił Williana. W 63. minucie w jedenastce ”Szabl” doszło do zmiany. David McGoldrick wszedł za Olivera McBurniego. Trener ”Szabl” postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Luke'a Freemana i na pole gry wprowadził napastnika Lysa Mousseta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastki zdołały zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 83. minucie Mateo Kovaczić został zmieniony przez Michego Batshuayiego, a za Kevina Bakumę-Abrahama wszedł na boisko Billy Gilmour, co miało wzmocnić drużynę Chelsea FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Chrisa Bashama na Bena Osborna.

W 89. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik ”The Blues” Kurt Zouma. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

John Egan
89′ (samob.) Kurt Happy Zouma
Jack O'Connell
Christian Pulisic
Enda Stevens
Mason Mount
Luke Anthony Freeman79′
60′ Ross Barkley
John Lundstram
Luiz Frello Jorginho
Oliver Norwood
83′ Mateo Kovaczić
Callum Robinson  46′
 19′, 43′ 84′ Tamy Abraham
Muhamed Beszić
84′ Billy Gilmour
Ben Osborn84′
83′ Michy Batshuayi
David McGoldrick63′
Olivier Giroud
Lys Mousset79′
60′ . Willian
Billy Sharp

Arbiter nie ukarał ”The Blues” żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.