• 5 .Leicester City (12 pkt.)
  • 6 .Tottenham Hotspur Londyn (11 pkt.)
  • 7 .Leeds United (10 pkt.)
  • 8 .Southampton FC (10 pkt.)

Liga angielska - 4. kolejka Premier League: Chelsea Londyn - Crystal Palace FC 4-0 (0-0)

W meczu 4. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 3 października, zespół Chelsea FC wysoko wygrał z Crystal Palace 4-0 (0-0). Starcie odbyło się na Stamford Bridge w Londynie.

Jorginho 78',82'

Jedenastka Crystal Palace (”Orły”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował szóste miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 36 razy. Drużyna Chelsea FC (”The Blues”) wygrała aż 21 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko sześć.

Od pierwszych minut drużyna Chelsea FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki ”Orłego” była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chelsea FC w 50. minucie spotkania, gdy Ben Chilwell zdobył pierwszą bramkę. W 64. minucie kartkę dostał Azpilicueta z Chelsea FC.

Niedługo później Kurt Zouma wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”The Blues”, strzelając kolejnego gola w 66. minucie pojedynku. W zdobyciu bramki pomógł Ben Chilwell.

W 67. minucie James McCarthy zastąpił Lukę Milivojevicia. W 70. minucie kartkę dostał N'Golo Kanté, zawodnik gospodarzy. Chwilę później trener Crystal Palace postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Jamesa McArthura. Na boisko wszedł Jairo Riedewald, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Blues” w 78. minucie spotkania, gdy Jorginho zdobył z karnego trzecią bramkę.

W 82. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Jorginho z ”The Blues”. W 83. minucie boisko opuścili zawodnicy Chelsea FC: Mateo Kovaczić, Christian Pulisic, a na ich miejsce weszli N'Golo Kanté, Callum Hudson-Odoi.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-0.

Vicente Guaita
64′ Cesar Azpilicueta
Joel Ward
Thiago Silva
Cheikhou Kouyaté
 66′ Kurt Happy Zouma
Mamadou Sakho
 50′ Ben Chilwell
Tyrick Mitchell
70′ 83′ N'Golo Kanté
James McArthur72′
83′ Callum Hudson-Odoi
Andros Townsend
Timo Werner
Eberechi Eze
 78′ (k.), 82′ (k.) Luiz Frello Jorginho
Martin Kelly
83′ Mateo Kovaczić
Max Meyer
Mason Mount
Luka Milivojević67′
83′ Christian Pulisic
Jairo Riedewald72′
Olivier Giroud
Christian Benteke

Zespół Chelsea FC był w posiadaniu piłki przez 70 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Chelsea FC przyznał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Jedenastka ”Orłego” w drugiej połowie także wymieniła dwóch zawodników.