• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 4. kolejka Premier League: Arsenal FC - Tottenham Londyn 2-2 (1-2)

1 września na Emirates Stadium w Londynie odbyło się spotkanie 4. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Arsenal FC i Tottenhamu Londyn. Mecz zakończył się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 60 333 widzów.

4. kolejka Anglia - Premier League
2019-09-01 17:30 | Stadion: Emirates Stadium | Widzów: 60333 | Arbiter: M. Atkinson
H. Kane 40'

Zespół Arsenal FC (”Kanonierzy”) bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała trzecie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Christian Eriksen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Tottenhamu Londyn (”Koguty”), zdobywając bramkę w 10. minucie pojedynku.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Koguty: Dannemu Rosemu w 28. i Erikowi Lameli w 32. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Tottenhamu Londyn w 40. minucie spotkania, gdy Harry Kane strzelił z karnego drugiego gola.

Piłkarze Arsenal FC szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Alexandre Lacazette. Sytuację bramkową stworzył Nicolas Pépé.

W 57. minucie kartkę dostał Christian Eriksen z Tottenhamu Londyn. W 60. minucie Erik Lamela zastąpił Dele'a Allego.

W 63. minucie kartkę dostał Alexandre Lacazette, zawodnik gospodarzy.

Drużyna gości niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 26 minut, jedenastka Arsenal FC doprowadziła do remisu. Gola strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Mattéo Guendouzi.

Od 74. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. W 79. minucie w zespole Tottenhamu Londyn doszło do zmiany. Giovani Lo Celso wszedł za Heung-min Sona. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Danny Rose28′
87′ Sokratis Papastathopoulos
Davinson Sánchez Mina78′
Mattéo Guendouzi Olié
Jan Vertonghen
Ainsley Maitland-Niles
Christian Eriksen  10′ 57′
63′ Lucas Torreira Di Pascua
Erik Lamela32′ 60′
90′ Granit Xhaka
Moussa Sissoko
Nicolas Pépé
Harry Winks74′
 45′ 63′ 67′ Alexandre Lacazette
Heung-min Son79′
 71′ Pierre-Emerick Aubameyang
Harry Kane  40′ (k.)
Damián Emiliano Martínez
Paulo Dino Gazzaniga
Calum Chambers
Serge Aurier
63′ Daniel Ceballos Fernández
Ben Davies
67′ Henrich Mchitarjan