• 5 .Burnley FC (0 pkt.)
  • 6 .Chelsea Londyn (0 pkt.)
  • 7 .Crystal Palace FC (0 pkt.)
  • 8 .Everton (0 pkt.)

Liga angielska - 37. kolejka Premier League: Wolverhampton - Crystal Palace 2-0 (1-0)

20 lipca na Molineux Stadium odbyło się starcie 37. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Wolverhampton i Crystal Palace. Mecz zakończył się zwycięstwem Wolverhampton 2-0.

Jonny Castro 68'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Crystal Palace (”Orły”) plącze się na dole tabeli zajmując 14. pozycję, za to zespół Wolverhampton (”Wilki”) zajmując szóste miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 43 spotkania drużyna Wolverhampton wygrała 15 razy i zanotowała 14 porażek oraz 14 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Kibice ”Orły” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Cheikhou Kouyatégo. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Mamadou Sakho.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Wolverhampton w 41. minucie spotkania, gdy Daniel Podence strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Matt Doherty.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Wolverhampton.

W 64. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jamesa McCarthy'ego z Crystal Palace, a w 65. minucie Conora Coadego z drużyny przeciwnej.

Zespół ”Orły” ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 68. minucie trafił Jonny Castro.

Chwilę później trener Wolverhampton postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Diogo Jota, a murawę opuścił Daniel Podence. W tej samej minucie Jeffrey Schlupp zastąpił Jaira Riedewalda. Na 12 minut przed zakończeniem meczu kartką został ukarany Adama Traoré, zawodnik gospodarzy.

W 81. minucie w zespole Wolverhampton doszło do zmiany. Pedro Neto wszedł za Adamę Traorégo. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Scott Dann
 68′ Jonathan Castro Otto
Tyrick Mitchell
65′ Conor Coady
Mamadou Sakho23′
Matt Doherty
Jeffrey Schlupp72′
 41′ 72′ Daniel Castelo Podence
Andros Townsend
78′ 81′ Adama Traoré Diarra
Brandon Leroy Pierrick Keutcha
81′ Pedro Lomba Neto
Jairo Riedewald72′
72′ Diogo José Teixeira da Silva
John-Kymani Gordon

”Wilki” dostały w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Wolverhampton w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Drużyna gości także wymieniła dwóch zawodników.