• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 37. kolejka Premier League: Sheffield United - Everton FC 0-1 (0-0)

20 lipca na Bramall Lane odbyło się spotkanie 37. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Sheffield United i Everton FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Everton FC 1-0.

Richarlison 46'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 102 starcia drużyna Everton FC (”The Toffees”) wygrała 41 razy i zanotowała 35 porażek oraz 26 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 33. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Toma Daviesa z Everton FC, a w drugiej minucie doliczonego czasu Olivera Norwooda z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Toffees” w 46. minucie spotkania, gdy Richarlison zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował Gylfi Sigurdsson.

Trener ”Szabl” postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Bena Osborna i na pole gry wprowadził napastnika Billya Sharpa, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespoły wciąż miały problemy ze skutecznością. W tej samej minucie za Olivera McBurniego wszedł John Fleck. Na 12 minut przed zakończeniem starcia kartką został ukarany Dominic Calvert-Lewin, piłkarz Everton FC.

A kibice Everton FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Anthony'ego Gordona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Theo Walcott. W 88. minucie w zespole Everton FC doszło do zmiany. Seamus Coleman wszedł za Gylfiego Sigurdssona. W samej końcówce pojedynku arbiter pokazał kartkę Richarlisonowi z drużyny gości.

Lucas Digne
83′ Chris Basham
Andre Gomes
45′ 69′ Oliver Norwood
Gylfi Thor Sigurdsson88′
60′ Ben Osborn
Dominic Calvert-Lewin78′
60′ Oliver McBurnie
Seamus Coleman88′
60′ John Fleck
Beni Baningime
69′ John Lundstram
Bernard
Leon Clarke
Alex Iwobi
60′ Billy Sharp
Anthony Gordon84′
83′ Richairo Zivkovic
Ellis Simms

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Sheffield United w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.