• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 37. kolejka Premier League: Norwich City - Burnley FC 0-2 (0-1)

18 lipca na Carrow Road odbył się pojedynek 37. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Norwich City i Burnley FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Burnley FC 2-0.

B. Godfrey 80' (samob.)

Drużyna Norwich City (”Kanarki”) przed meczem zajmowała 20. pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 starć zespół Burnley FC (”The Clarets”) wygrał 11 razy i zanotował 10 porażek oraz cztery remisy.

Od pierwszych minut zespół Burnley FC zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Norwich City była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy czerwone kartki dostali: Emiliano Buendía, Josip Drmić z Norwich City.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Clarets” w 45. minucie spotkania, gdy Chris Wood zdobył pierwszą bramkę. To już trzynaste trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Johann Berg.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Burnley FC.

Drugą połowę drużyna ”Kanarki” rozpoczęła w zmienionym składzie, za Timma Klosego wszedł Christoph Zimmermann. A kibice ”The Clarets” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Robbiego Bradego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Johann Berg.

W 76. minucie Todd Cantwell został zmieniony przez Lukasa Ruppa. W 79. minucie w zespole Burnley FC doszło do zmiany. Matěj Vydra wszedł za Chrisa Wooda.

W 80. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Norwich City Ben Godfrey. Po chwili trener Norwich City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Adam Idah, a murawę opuścił Onel Hernández.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Norwich City doszło do zmiany. Mario Vrančić wszedł za Alexandra Tetteya. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Phil Bardsley
80′ (samob.) Ben Godfrey
Kevin Long
46′ Timm Klose
Erik Pieters
Jamal Lewis
James Tarkowski
35′ Emiliano Buendía
Johann Berg Guðmunds­son60′
76′ Todd Cantwell
Josh Brownhill
86′ Onel Lázaro Hernández Mayea
Ashley Westwood
Kenny McLean
Chris Wood  45′ 79′
90′ Alexander Banor Tettey
Jay Rodriguez
45′ Josip Drmić
Dwight McNeil
Michael McGovern
Bailey Peacock-Farrell
Akin Famewo
Anthony Driscoll-Glennon
46′ Christoph Zimmermann
Jimmy Dunne
Josh Martin
Josh Benson
76′ Lukas Rupp
Robbie Brady60′
Marco Stiepermann
Mace Lewin Goodridge
90′ Mario Vrančić
Joel Mumbongo
86′ Adam Uche Idah
Max Thompson
Teemu Pukki
Matěj Vydra79′

Arbiter nie ukarał ”The Clarets” żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał dwie czerwone.

Zespół Norwich City w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.