• 5 .Tottenham Hotspur Londyn (15 pkt.)
  • 6 .Manchester United (14 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (14 pkt.)
  • 8 .Everton (14 pkt.)

Liga angielska - 37. kolejka Premier League: Chelsea Londyn - Watford FC 3-0 (0-0)

5 maja na Stamford Bridge w Londynie odbyło się starcie 37. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Chelsea FC i Watford FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Chelsea FC 3-0. Na stadionie zasiadło 40 650 widzów.

37. kolejka Anglia - Premier League
2019-05-05 15:00 | Stadion: Stamford Bridge | Widzów: 40650 | Arbiter: P. Tierney
G. Higuain 75'

Jedenastka Chelsea FC (”The Blues”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował czwarte miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Trener ”The Blues” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Rubena Loftusa-Cheeka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie aż pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić N'Golo Kanté. Posunięcie trenera było słuszne. Rubena Loftusa-Cheeka strzelił dającego prowadzenie gola w 48. minucie spotkania.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W tej samej minucie bramkę zdobył Ruben Loftus-Cheek. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Eden Hazard.

Zespół Watford FC (”Szerszenie”) ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się David Luiz. Asystę przy bramce ponownie zaliczył Eden Hazard.

Niedługo później trener ”Szerszeni” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Tom Cleverley, a murawę opuścił Nathaniel Chalobah.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Chelsea FC w 75. minucie spotkania, gdy Gonzalo Higuain strzelił trzeciego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Rodriguez Pedro.

W 79. minucie Gonzalo Higuain został zmieniony przez Oliviera Girouda. W 83. minucie Troy Deeney został zmieniony przez Andre'a Graya, a za Gerarda Deulofeu wszedł na boisko Isaac Ajayi, co miało wzmocnić drużynę ”Szerszeni”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davida Luiza na Gary'ego Cahilla. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Abdoulaye Doucourému z zespołu gości. Była to 90. minuta meczu.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Jose Holebas
 51′ 89′ . David Luiz
Adrian Mariappa
Luiz Frello Jorginho
Nathaniel Chalobah67′
10′ N'Golo Kanté
Abdoulaye Doucouré90′
Mateo Kovaczić
Will Hughes
Rodriguez Pedro
Roberto Maximiliano Pereyra
 75′ 79′ Gonzalo Higuain
Gerard Deulofeu83′
Eden Hazard
Troy Deeney83′
Wilfredo Daniel Caballero
Heurelho Gomes
89′ Gary Cahill
Daryl Janmaat
Davide Zappacosta
Christian Kabasele
Ross Barkley
Adam Masina
10′  48′ Ruben Loftus-Cheek
Tom Cleverley67′
79′ Olivier Giroud
Isaac Ajayi Success83′
. Willian
Andre Gray83′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast ”Szerszeniom” przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.