• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 37. kolejka Premier League: Brighton&Hove FC - Newcastle Utd 0-0

20 lipca na The American Express Community Stadium w Falmer odbył się pojedynek 37. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Brighton&Hove FC i Newcastle Utd. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

37. kolejka Anglia - Premier League
2020-07-20 19:00 | Stadion: The American Express Community Stadium | Arbiter: S. Hooper
Brighton & Hove Albion FC
Newcastle United
0
0

Zespół Brighton&Hove FC przed meczem zajmował 16. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Brighton&Hove FC wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 23. a 31. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Brighton&Hove FC i jedną drużynie przeciwnej.

W 46. minucie kartkę dostał Dale Stephens z Brighton&Hove FC. W 58. minucie za Pascala Großa wszedł Alexis Mac.

Kibice Brighton&Hove FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Solomona Marcha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Aaron Mooy. W 63. minucie kartkę dostał Danny Rose, piłkarz gości. W 73. minucie boisko opuścili piłkarze Brighton&Hove FC: Davy Pröpper, Glenn Murray, a na ich miejsce weszli Yves Bissouma, Neal Maupay.

Chwilę później trener Newcastle Utd postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Andy Carroll, a murawę opuścił Dwight Gayle. W tej samej minucie Allan Saint-Maximin został zmieniony przez Joelintona, a za Miguela Almiróna wszedł na boisko Valentino Lazaro, co miało wzmocnić drużynę Newcastle Utd. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tariqa Lampteya na Shane Duffego. W 87. minucie sędzia pokazał kartkę Adamowi Websterowi z zespołu gospodarzy.

Emil Krafth
86′ Tariq Lamptey
Javier Manquillo Gaitán
87′ Adam Webster
Danny Rose63′
23′ 73′ Yves Bissouma
Allan Saint-Maximin74′
26′ 58′ Pascal Groß
Miguel Ángel Almirón Rejala86′
58′ Aaron Mooy
Nabil Bentaleb
46′ Dale Stephens
Matt Ritchie31′
73′ Neal Maupay
DeAndre Yedlin
86′ Shane Duffy
Christian Atsu
Martin Montoya
Valentino Lazaro86′
58′ Alexis Mac Allister
Matthew Longstaff
58′ Solomon March
Kelland Watts
73′ Davy Pröpper
Joelinton Cassio Apolinário de Lira74′
Aaron Anthony Connolly
Andy Carroll74′
73′ Glenn Murray
Yoshinori Muto

Jedenastka Brighton&Hove FC miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Brighton&Hove FC, a w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Drużyna Brighton&Hove FC w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.