• 5 .Brighton & Hove Albion FC (15 pkt.)
  • 6 .Tottenham Hotspur Londyn (15 pkt.)
  • 7 .Manchester United (14 pkt.)
  • 8 .Everton (14 pkt.)

Liga angielska - 37. kolejka Premier League: Arsenal FC - Brighton&Hove FC 1-1 (1-0)

W spotkaniu 37. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 5 maja, drużyna Arsenal FC zremisowała z Brighton&Hove FC 1-1 (1-0). Mecz na Emirates Stadium w Londynie obejrzało 59 965 widzów.

37. kolejka Anglia - Premier League
2019-05-05 17:30 | Stadion: Emirates Stadium | Widzów: 59965 | Arbiter: A. Taylor
Arsenal Londyn
Brighton & Hove Albion FC
1
1
P. Aubameyang 9'
G. Murray 61'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Brighton&Hove FC plącze się na dole tabeli zajmując 17. miejsce, za to zespół Arsenal FC (”Kanonierzy”) zajmując piątą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Arsenal FC otworzyli wynik. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Pierre-Emerick Aubameyang. To już dwudzieste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 14. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sokratisa Papastathopoulos z Arsenal FC, a w drugiej minucie doliczonego czasu Pascala Großa z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Kanonierów”.

Na drugą połowę jedenastka Brighton&Hove FC wyszła w zmienionym składzie, za Alirezę Jahana wszedł Anthony Knockaert. W 60. minucie arbiter ukarał kartką Granita Xhakę, piłkarza gospodarzy. W 61. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Glenn Murray. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lewisa Dunka z Brighton&Hove FC, a w 64. minucie Stephana Lichtsteinera z drużyny przeciwnej. Na 13 minut przed zakończeniem starcia w drużynie Arsenal FC doszło do zmiany. Sead Kolaszinać wszedł za Stephana Lichtsteinera. W 77. minucie Granit Xhaka zastąpił Aleksa Iwobiego.

Trener Arsenal FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mattéo Guendouziego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Henrich Mchitarjan. Chwilę później trener Brighton&Hove FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Florin Andone, a murawę opuścił Glenn Murray. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Arsenal FC: Mattéo Guendouziemu w 83. i Shkodranowi Mustafiemu w 84. minucie.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Brighton&Hove FC doszło do zmiany. Beram Kayal wszedł za Pascala Großa. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Mathew Ryan
64′ 77′ Stephan Lichtsteiner
Saltor Grau Bruno
Ignacio Monreal
Shane Duffy
84′ Shkodran Mustafi
Lewis Dunk63′
14′ Sokratis Papastathopoulos
Bernardo Fernandes da Silva Junior
77′ Henrich Mchitarjan
Solomon March
Mesut Oezil
Yves Bissouma
Lucas Torreira Di Pascua
Pascal Groß45′ 90′
60′ 77′ Granit Xhaka
Dale Stephens
Alexandre Lacazette
Alireza Jahan Bachsch46′
 9′ (k.) Pierre-Emerick Aubameyang
Glenn Murray  61′ (k.) 78′
Petr Czech
David Button
77′ Sead Kolaszinać
Gaëtan Bong Songo
Laurent Koscielny
Dan Burn
Mohamed Naser Elsayed Elneny
Beram Kayal90′
77′ 83′ Mattéo Guendouzi Olié
Anthony Knockaert46′
77′ Alex Iwobi
Florin Andone78′
Edward Nketiah
Jürgen Locadia

Przewaga zespołu Arsenal FC w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia przyznał pięć żółtych kartek piłkarzom Arsenal FC, natomiast zawodnikom gości wręczył dwie.