• 5 .Tottenham Hotspur Londyn (15 pkt.)
  • 6 .Manchester United (14 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (14 pkt.)
  • 8 .Everton (14 pkt.)

Liga angielska - 36. kolejka Premier League: Watford FC - Wolverhampton Wanderers FC 1-2 (0-1)

27 kwietnia na Vicarage Road odbył się mecz 36. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Watford FC i Wolverhampton. Starcie zakończyło się zwycięstwem Wolverhampton 2-1. Na stadionie zasiadło 20 323 widzów.

Diogo Jota 77'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Wolverhampton (”Wilki”) zajmowała siódmą, natomiast jedenastka Watford FC (”Szerszenie”) - ósmą pozycję.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 pojedynki zespół Watford FC wygrał 11 razy i zanotował osiem porażek oraz 13 remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Pod koniec pierwszej połowy ”Wilki” nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Raul Jimenez. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Diogo Jota.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Wolverhampton.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła wyrównująca bramka w tym spotkaniu. W 49. minucie gola wyrównującego strzelił Andre Gray. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 61. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Joao Moutinha z ”Wilków”, a w 62. minucie Jose Holebasa z drużyny przeciwnej. W 74. minucie Will Hughes zastąpił Christiana Kabasele'a.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Wolverhampton w 77. minucie spotkania, gdy Diogo Jota zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Rúben Neves.

Trener ”Szerszeni” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Isaaca Ajayiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 19 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Craig Cathcart. W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Dioga Jotę z Wolverhampton, a w 85. minucie Isaaca Ajayiego z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener ”Wilków” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Ivan Cavaleiro, a murawę opuścił Raul Jimenez.

W szóstej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Etienne Capoue, piłkarz ”Szerszeni”. Minutę później w drużynie Wolverhampton doszło do zmiany. Morgan Gibbs-White wszedł za Dioga Jotę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Rui Patricio
82′ Craig Cathcart
Ryan Bennett
Francisco Femenia
Willy Boly
62′ Jose Holebas
Jonathan Castro Otto
Adrian Mariappa
Conor Coady
90′ Etienne Capoue
Matt Doherty
Abdoulaye Doucouré
Rúben Diogo da Silva Neves
74′ Will Hughes
Leander Dendoncker
Roberto Maximiliano Pereyra
Joao Moutinho61′
Gerard Deulofeu
Raul Jimenez  41′ 87′
 49′ Andre Gray
Diogo José Teixeira da Silva  77′ 84′ 90′
Heurelho Gomes
John Ruddy
Daryl Janmaat
Rúben Gonçalo Silva Nascimento Vinagre
74′ Christian Kabasele
. Helder Costa
82′ 85′ Isaac Ajayi Success
Adama Traoré Diarra

Zawodnicy Watford FC obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka ”Szerszeni” w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

Drużyna gości w drugiej połowie również wymieniła dwóch zawodników.