• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 36. kolejka Premier League: Southampton FC - Brighton&Hove FC 1-1 (0-1)

W starciu 36. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 16 lipca, zespół Southampton FC zremisował z Brighton&Hove FC 1-1 (0-1). Mecz odbył się na St. Mary's Stadium.

N. Maupay 17'

Drużyna Brighton&Hove FC przed meczem zajmowała 15. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 23 razy. Zespół Southampton FC (”Święci”) wygrał aż 11 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko cztery.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Oriolowi z drużyny gospodarzy. Była to siódma minuta pojedynku.

Nieoczekiwanie piłkarze Brighton&Hove FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 17. minucie na listę strzelców wpisał się Neal Maupay. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Glenn Murray.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Brighton&Hove FC.

Drugą połowę drużyna Southampton FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Oriola wszedł Kyle Walker-Peters. Trener ”Świętych” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Che Adams, a murawę opuścił Michael Obafemi.

W 59. minucie za Glenna Murraya wszedł Aaron Mooy.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 66. minucie gola wyrównującego strzelił Daniel Ings. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Nathan Redmond.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Brighton&Hove FC doszło do zmiany. Martín Montoya wszedł za Tariqa Lampteya. Trener Brighton&Hove FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yvesa Bissoumę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Davy Pröpper. W 76. minucie Solomon March został zmieniony przez Alexisa Maca, a za Leandra Trossarda wszedł na boisko Pascal Groß, co miało wzmocnić jedenastkę Brighton&Hove FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Williama Smallbone'a na Stuarta Armstronga.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Adam Webster
7′ 46′ Romeu Vidal Oriol
Solomon March76′
Nathan Redmond
Davy Pröpper68′
78′ William Anthony Patrick Smallbone
Dale Stephens
James Ward-Prowse
Glenn Murray59′
 66′ Daniel Ings
Neal Maupay  17′
46′ Michael Obafemi
Martin Montoya68′
46′ Kyle Walker-Peters
Yves Bissouma68′
78′ Stuart Armstrong
Pascal Groß76′
Jacob Christian Maddox
Alexis Mac Allister76′
46′ Che Adams
Aaron Mooy59′
Shane Long
Aaron Anthony Connolly

Wyraźna przewaga zespołu ”Świętych” nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona pięć celnych strzałów, dwa razy obijał słupki bramki jedenastki Brighton&Hove FC.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Southampton FC przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Brighton&Hove FC w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.