• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 36. kolejka Premier League: Newcastle Utd - Tottenham Londyn 1-3 (0-1)

W starciu 36. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 15 lipca, drużyna Newcastle Utd przegrała z Tottenhamem Londyn 1-3 (0-1). Pojedynek odbył się na St. James' Park w Newcastle upon Tynym.

H. Kane 60',90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 138 meczów jedenastka Tottenhamu Londyn (”Koguty”) wygrała 62 razy i zanotowała 49 porażek oraz 27 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Tottenhamu Londyn w 27. minucie spotkania, gdy Heung-min Son zdobył pierwszą bramkę. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Giovani Lo Celso.

W 30. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Toby'ego Alderweirelda z Tottenhamu Londyn, a w 35. minucie Federica Fernandeza z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Tottenhamu Londyn.

Trener Newcastle Utd wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Valentina Lazara. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić DeAndre Yedlin. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 56. minucie Matt Ritchie wyrównał wynik meczu.

W następstwie utraty gola trener Tottenhamu Londyn postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił pomocnika Lucasa Mourę i na pole gry wprowadził napastnika Stevena Bergwijna, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Niedługo po stracie bramki drużyna gości ponownie trafiła do bramki rywala. W 60. minucie na listę strzelców wpisał się Harry Kane. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Steven Bergwijn.

W 62. minucie Giovani Lo Celso zastąpił Erika Lamelę. Między 65. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 90. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Harry Kane z Tottenhamu Londyn. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Tottenhamu Londyn doszło do zmiany. Jan Vertonghen wszedł za Harry'ego Kane'a.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Hugo Lloris
35′ Federico Fernandez
Toby Alderweireld30′
Emil Krafth
Serge Aurier
Fabian Schaer
Ben Davies85′
55′ DeAndre Yedlin
Davinson Sánchez Mina
Allan Saint-Maximin
Lucas Moura57′
Miguel Ángel Almirón Rejala
Giovani Lo Celso62′
86′ Nabil Bentaleb
Moussa Sissoko
 56′ Matt Ritchie
Harry Winks
65′ Jonjo Shelvey
Harry Kane  60′, 90′ 74′ 90′
69′ Dwight Gayle
Jan Vertonghen90′
55′ Valentino Lazaro
Gedson Carvalho Fernandes
86′ Matthew Longstaff
Erik Lamela62′
Thomas David Allan
Kouassi Ryan Sessegnon
69′ Joelinton Cassio Apolinário de Lira
Oliver Skipp
Yoshinori Muto
Harvey White
Jack Young
Steven Bergwijn57′

Zespół Tottenhamu Londyn zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników gości. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. ”Sroki” dostały jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.