• 5 .Arsenal Londyn (23 pkt.)
  • 6 .Wolverhampton Wanderers FC (20 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (19 pkt.)
  • 8 .Manchester United (18 pkt.)

Liga angielska - 36. kolejka Premier League: Manchester United - Chelsea Londyn 1-1 (1-1)

W pojedynku 36. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 28 kwietnia, drużyna Man United zremisowała z Chelsea FC 1-1 (1-1). Mecz na Old Trafford w Manchesterze obejrzało 74 526 widzów.

Marcos Alonso 43'

Było to spotkanie na szczycie tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż grały ze sobą szósty i czwarty zespół Premier League.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Man United w 11. minucie spotkania, gdy Juan Mata strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Luke Shaw.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Ander Herrera z drużyny gospodarzy. Była to 43. minuta pojedynku.

Jedenastka gości wyrównała wynik meczu. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił Marcos Alonso.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom The Blues: Willianowi w 52. i Mateo Kovacziciowi w 54. minucie. W 65. minucie Antonio Ruediger został zmieniony przez Andreasa Christensena.

W tej samej minucie trener Man United postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Alexis Sanchez, a murawę opuścił Marcus Rashford. W 71. minucie w drużynie Man United doszło do zmiany. Marcos Rojo wszedł za Erica Baillego. Chwilę później trener ”The Blues” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Mateo Kovaczicia. Na boisko wszedł Ruben Loftus-Cheek, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Man United: Marcosowi Rojowi w 80. i Ashleyowi Youngowi w 89. minucie. W 81. minucie Juan Mata został zmieniony przez Scotta McTominaya, co miało wzmocnić jedenastkę Man United. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Williana na Rodrigueza Pedro. W drugiej połowie nie padły bramki.

Kepa Arrizabalaga Revuelta
71′ Eric Bertrand Bailly
Marcos Alonso  43′
Victor Lindeloef
Cesar Azpilicueta
Luke Shaw
. David Luiz
89′ Ashley Young
Antonio Ruediger65′
43′ Ander Herrera Agüera
Luiz Frello Jorginho
 11′ 81′ Juan Mata
Gonzalo Higuain
65′ Marcus Rashford
Eden Hazard
Sergio Romero
Wilfredo Daniel Caballero
Matteo Darmian
Andreas Christensen65′
71′ 80′ Marcos Rojo
Davide Zappacosta
Andreas Hoelgebaum Pereira
Ross Barkley
81′ Scott McTominay
Ruben Loftus-Cheek76′
Anthony Martial
Olivier Giroud
65′ Alexis Sanchez
Rodriguez Pedro84′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Man United, a piłkarzom gości przyznał dwie.