• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 36. kolejka Premier League: Leicester City - Sheffield United FC 2-0 (1-0)

16 lipca na King Power Stadium odbyło się starcie 36. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Leicester City i Sheffield United. Mecz zakończył się zwycięstwem Leicester City 2-0.

D. Gray 79'

Jedenastka Leicester City (”Lisy”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował czwarte miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 63 pojedynki drużyna Leicester City wygrała 25 razy i zanotowała 17 porażek oraz 21 remisów.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Leicester City w 29. minucie spotkania, gdy Ayoze Pérez strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Luke Thomas.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Leicester City.

Trener Sheffield United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Lys Mousset, a murawę opuścił David McGoldrick. Drugą połowę jedenastka Sheffield United rozpoczęła w zmienionym składzie, za Bena Osborna, Sandera Bergego weszli John Fleck, John Lundstram.

W 59. minucie za Chrisa Bashama wszedł Billy Sharp. A kibice ”Lis” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Hamzę Choudhurego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Ayoze Pérez. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić drugiego gola. Na kwadrans przed zakończeniem meczu kartkę dostał Jonny Evans, piłkarz ”Lis”.

W 76. minucie w drużynie ”Lis” doszło do zmiany. Demarai Gray wszedł za Harveya Barnesa.

Zespół ”Szabl” ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Demarai Gray. Asystę zaliczył Jamie Vardy.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Sheffield United: Johnowi Eganowi w 80. minucie i Johnowi Fleckowi w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

George Baldock
75′ Jonny Evans
Enda Stevens
76′ Harvey Lewis Barnes
Sander Berge46′
Onyinye Wilfred Ndidi
Oliver Norwood
Youri Tielemans
Ben Osborn46′
 29′ 71′ Ayoze Pérez Gutiérrez
Kieron Freeman
71′ Hamza Choudhury
Phil Jagielka
76′  79′ Demarai Gray