• 5 .Tottenham Hotspur Londyn (25 pkt.)
  • 6 .Manchester United (24 pkt.)
  • 7 .Arsenal Londyn (23 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (21 pkt.)

Liga angielska - 36. kolejka Premier League: Leicester City - Arsenal Londyn 3-0 (0-0)

W starciu 36. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 28 kwietnia, drużyna Leicester City zwyciężyła z Arsenal FC 3-0 (0-0). Mecz na King Power Stadium obejrzało 32 037 widzów.

36. kolejka Anglia - Premier League
2019-04-28 13:00 | Stadion: King Power Stadium | Widzów: 32037 | Arbiter: M. Oliver
Leicester City
Arsenal Londyn
3
0
Y. Tielemans 59'
J. Vardy 86',90'

Drużyna Arsenal FC (”Kanonierzy”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował piątą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ainsleya Maitland-Niles'a z Arsenal FC, a w 13. minucie Onyinye Ndidi z drużyny przeciwnej.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Ainsley Maitland-Niles osłabiając drużynę ”Kanonierów”. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w ósmej minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Leicester City (”Lisy”) rozpoczęła w zmienionym składzie, za Onyinye Ndidi wszedł Harvey Barnes. Także zespół ”Kanonierów” rozpoczął w zmienionym składzie, za Aleksa Iwobiego wszedł Laurent Koscielny.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Leicester City w 59. minucie spotkania, gdy Youri Tielemans strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył James Maddison.

Między 64. a 70. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Leicester City i jedną drużynie przeciwnej. W 73. minucie Henrich Mchitarjan został zastąpiony przez Mattéo Guendouziego. W 79. minucie w zespole Arsenal FC doszło do zmiany. Edward Nketiah wszedł za Alexandre'a Lacazette'a.

W tej samej minucie trener Leicester City postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Nampalys Mendy, a murawę opuścił Hamza Choudhury. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie Leicester City doszło do zmiany. Demarai Gray wszedł za Marca Albrightona.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jamie Vardy wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Lisów”, zdobywając kolejną bramkę w 86. minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siedemnaste trafienie w sezonie.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej piątej minucie pojedynku Jamie Vardy ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-0. Przy strzeleniu gola asystował Ricardo Pereira.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Bernd Leno
65′ Ricardo Domingos Barbosa Pereira
Sead Kolaszinać
70′ Ben Chilwell
Shkodran Mustafi
Jonathan Grant Evans
Sokratis Papastathopoulos64′
Harry Maguire
Alex Iwobi46′
86′ Marc Albrighton
Ainsley Maitland-Niles8′ 36′
79′ Hamza Choudhury
Henrich Mchitarjan73′
James Maddison
Lucas Torreira Di Pascua
13′ 46′ Onyinye Wilfred Ndidi
Granit Xhaka
 59′ Youri Tielemans
Pierre-Emerick Aubameyang
 86′, 90′ Jamie Vardy
Konstantinos Mavropanos
46′ Harvey Lewis Barnes
Mohamed Naser Elsayed Elneny
86′ Demarai Gray
Mattéo Guendouzi Olié73′
79′ Nampalys Mendy
Joseph Willock
Kelechi Promise Iheanacho
Edward Nketiah79′

Zespół ”Lisów” był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Leicester City w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, natomiast w drugiej jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.