• 5 .Brighton & Hove Albion FC (15 pkt.)
  • 6 .Tottenham Hotspur Londyn (15 pkt.)
  • 7 .Manchester United (14 pkt.)
  • 8 .Everton (14 pkt.)

Liga angielska - 36. kolejka Premier League: Fulham Londyn - Cardiff City FC 1-0 (0-0)

27 kwietnia na Craven Cottage w Londynie odbył się mecz 36. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Fulham FC i Cardiff City. Starcie zakończyło się zwycięstwem Fulham FC 1-0. Spotkanie obejrzało 23 822 widzów.

36. kolejka Anglia - Premier League
2019-04-27 16:00 | Stadion: Craven Cottage | Widzów: 23822 | Arbiter: C. Kavanagh
Fulham Londyn
Cardiff City FC
1
0
R. Babel 79'

Był to pojedynek zespołów broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą 19. i 18. drużyna Premier League.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 spotkania jedenastka Cardiff City wygrała dziewięć razy i zanotowała siedem porażek oraz sześć remisów.

Już w pierwszych minutach jedenastka Fulham FC (”The Cottagers”) próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 28. minucie w drużynie Fulham FC doszło do zmiany. Cyrus Christie wszedł za Denisa Odoiego.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Cardiff City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Danny Ward, a murawę opuścił El-Hadji Niasse. W 72. minucie Víctor Camarasa został zmieniony przez Rhysa Healeya.

Jedyną bramkę meczu zdobył Ryan Babel dla zespołu ”The Cottagers”. Bramka padła w tej samej minucie. Bramka padła po podaniu Cyrusa Christiego.

Po chwili trener Fulham FC postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Kouassiego Sessegnona wszedł Alfie Mawson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Fulham FC utrzymać prowadzenie. W 87. minucie Aron Gunnarsson został zmieniony przez Bobbego Reida, co miało wzmocnić jedenastkę Cardiff City. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ryana Babela na Floyda Ayitégo.

Sean Morrison
28′ Denis Odoi
Lee Peltier
Tim Ream
Leandro Bacuna
Tom Cairney
Víctor Camarasa Ferrando72′
85′ Kouassi Ryan Sessegnon
Aron Einar Gunnarsson87′
André-Frank Zambo Anguissa
El-Hadji Baye Oumar Niasse61′
Aleksandar Mitrović
David Junior Hoilett
 79′ 89′ Ryan Guno Babel
Nathaniel Mendez-Laing
Fabricio Martín Agosto Ramírez
Brian Murphy
28′ Cyrus Christie
Greg Cunningham
85′ Alfie Mawson
Ashley Jazz Richards
Neeskens Kebano
Bobby De Cordova-Reid87′
Jean Michaël Seri
Kadeem Harris
89′ Floyd Ayité
Rhys Healey72′
Harvey Elliott
Danny Ward61′

Zespół ”The Cottagers” był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.