• 6 .Manchester United (14 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (14 pkt.)
  • 8 .Everton (14 pkt.)

Liga angielska - 36. kolejka Premier League: Crystal Palace - Everton FC 0-0

27 kwietnia na Selhurst Park w Londynie odbyło się spotkanie 36. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Crystal Palace i Everton FC. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 25 789 widzów.

36. kolejka Anglia - Premier League
2019-04-27 16:00 | Stadion: Selhurst Park | Widzów: 25789 | Arbiter: L. Mason
Crystal Palace FC
Everton Football Club
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 37 pojedynków drużyna Everton FC (”The Toffees”) wygrała 15 razy i zanotowała 10 porażek oraz 12 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Luce Milivojeviciowi z drużyny gospodarzy (”Orły”). Była to 10. minuta pojedynku.

Trener Crystal Palace postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Maksa Meyera. Na boisko wszedł Andros Townsend, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 73. minucie Dominic Calvert-Lewin zastąpił Cenka Tosuna.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Cheikhou Kouyatému z Crystal Palace. Była to 74. minuta spotkania. Niedługo później trener ”The Toffees” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Ademola Lookman, a murawę opuścił Bernard. W 86. minucie w zespole Everton FC doszło do zmiany. Theo Walcott wszedł za Gylfiego Sigurdssona.

Kurt Happy Zouma
74′ Cheikhou Kouyaté
Bernard84′
James McArthur
Idrissa Gana Gueye
72′ Max Meyer
Morgan Schneiderlin
10′ Luka Milivojević
Phil Jagielka
72′ Andros Townsend
Theo Walcott86′

Jedenastka ”The Toffees” miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Crystal Palace wręczył dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił jednego gracza.

Natomiast jedenastka Everton FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.