• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 36. kolejka Premier League: Chelsea Londyn - Norwich City 1-0 (1-0)

14 lipca na Stamford Bridge w Londynie odbył się mecz 36. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Chelsea FC i Norwich City. Starcie zakończyło się zwycięstwem Chelsea FC 1-0.

O. Giroud 45'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Norwich City (”Kanarki”) plącze się na dole tabeli zajmując 20. pozycję, za to drużyna Chelsea FC (”The Blues”) zajmując trzecie miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Od pierwszych minut jedenastka ”The Blues” zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Norwich City była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Tuż przed końcem pierwszej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Olivier Giroud dla zespołu ”The Blues”. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Christian Pulisic.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Chelsea FC.

Między 58. a 62. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Trener Chelsea FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Ross Barkley, a murawę opuścił Ruben Loftus-Cheek.

A kibice Norwich City nie mogli już doczekać się wprowadzenia Emiliana Buendíę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Todd Cantwell. W 79. minucie Alexander Tettey został zastąpiony przez Marca Stiepermanna. Między 79. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Chelsea FC: Marcos Alonso, Christian Pulisic, Olivier Giroud, na ich miejsce weszli: Reece James, Callum Hudson-Odoi, Tamy Abraham. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Josipa Drmicia, Onela Hernándeza, Lukasa Ruppa zajęli: Adam Idah, Teemu Pukki, Josh Martin.

W 88. minucie kartkę dostał Emiliano Buendía, piłkarz gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Tim Krul
80′ Marcos Alonso
Maximillian James Aarons
Cesar Azpilicueta
Ben Godfrey
Antonio Ruediger
Timm Klose
60′ Kurt Happy Zouma
Jamal Lewis
81′ Christian Pulisic
Todd Cantwell58′ 71′
Luiz Frello Jorginho
Onel Lázaro Hernández Mayea79′
62′ Mateo Kovaczić
Kenny McLean
67′ Ruben Loftus-Cheek
Lukas Rupp89′
. Willian
Alexander Banor Tettey79′
 45′ 86′ Olivier Giroud
Josip Drmić79′
Wilfredo Daniel Caballero
Michael McGovern
Andreas Christensen
Jordan Thomas
80′ Reece James
Emiliano Buendía71′ 88′
Fikayo Tomori
Josh Martin89′
67′ Ross Barkley
Marco Stiepermann79′
Mason Mount
Tom Trybull
86′ Tamy Abraham
Mario Vrančić
81′ Callum Hudson-Odoi
Adam Uche Idah79′
Rodriguez Pedro
Teemu Pukki79′

Zespół Chelsea FC był w posiadaniu piłki przez 73 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu. Wyjątkowa nieporadność napastników Norwich City była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Drużyna Chelsea FC w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.