• 5 .Everton (14 pkt.)
  • 6 .Brighton & Hove Albion FC (14 pkt.)
  • 7 .Brentford FC (12 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (12 pkt.)

Liga angielska - 36. kolejka Premier League: Brighton&Hove FC - Newcastle Utd 1-1 (0-1)

27 kwietnia na The American Express Community Stadium w Falmer odbyło się starcie 36. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Brighton&Hove FC i Newcastle Utd. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 30 587 widzów.

36. kolejka Anglia - Premier League
2019-04-27 18:30 | Stadion: The American Express Community Stadium | Widzów: 30587 | Arbiter: M. Dean
Brighton & Hove Albion FC
Newcastle United
1
1
P. Groß 75'
Ayoze Pérez 18'

Drużyna Brighton&Hove FC przed meczem zajmowała 17. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Brighton&Hove FC wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie kartkę dostał Florin Andone, zawodnik Brighton&Hove FC.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Newcastle Utd (”Sroki”) w 18. minucie spotkania, gdy Ayoze Pérez strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował José Rondón.

W 25. minucie sędzia pokazał kartkę Paulowi Dummettowi z Newcastle Utd. Po chwili trener ”Srok” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 33. minucie na plac gry wszedł Kenedy, a murawę opuścił Ayoze Pérez. W ostatniej minucie pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Mattowi Ritchiemu, piłkarzowi gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Newcastle Utd.

Na drugą połowę jedenastka Brighton&Hove FC wyszła w zmienionym składzie, za Florina Andone'a wszedł Solomon March. W 49. minucie Beram Kayal został zastąpiony przez Yvesa Bissoumę.

Trener Brighton&Hove FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Anthony'ego Knockaerta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Jose Izquierdo. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 73. minucie w drużynie Newcastle Utd doszło do zmiany. Sung-yueng Ki wszedł za Jonja Shelveya.

Jedenastka gości długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 57 minut, jednak drużyna Brighton&Hove FC doprowadziła do remisu. Gola strzelił Pascal Groß. Asystę zanotował Glenn Murray.

W 78. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Yvesa Bissoumę z Brighton&Hove FC, a w 84. minucie Yoshinoriego Mutę z drużyny przeciwnej. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Newcastle Utd doszło do zmiany. Yoshinori Muto wszedł za Christiana Atsu. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Fabian Schaer
 75′ Pascal Groß
Christian Atsu81′
49′ Beram Kayal
Isaac Hayden
Dale Stephens
Matt Ritchie45′
11′ 46′ Florin Andone
Jonjo Shelvey73′
66′ Jose Izquierdo
DeAndre Yedlin
49′ 78′ Yves Bissouma
Mohamed Diamé
66′ Anthony Knockaert
Sung-yueng Ki73′
46′ Solomon March
Robert Kenedy Nunes do Nascimento33′
Jürgen Locadia
Yoshinori Muto81′ 84′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter w pierwszej połowie wręczył dwie żółte kartki zawodnikom Newcastle Utd, a w drugiej jedną. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.