• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 36. kolejka Premier League: Arsenal Londyn - Liverpool FC 2-1 (2-1)

15 lipca na Emirates Stadium w Londynie odbyło się spotkanie 36. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Arsenal FC i Liverpool FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Arsenal FC 2-1.

S. Mané 20'

Drużyna Liverpool FC (”The Reds”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował pierwszą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Od pierwszych minut drużyna ”The Reds” zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Arsenal FC (”Kanonierzy”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Liverpool FC otworzyli wynik. W 20. minucie bramkę zdobył Sadio Mané. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siedemnaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Andrew Robertson.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 32. minucie bramkę wyrównującą zdobył Alexandre Lacazette. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół ”Kanonierów” przyniosły efekt bramkowy. W 44. minucie wynik ustalił Reiss Nelson. W zdobyciu bramki pomógł Alexandre Lacazette.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

W 46. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lucasa Torreirę z Arsenal FC, a w 48. minucie Trenta Alexandra-Arnolda z drużyny przeciwnej. W 57. minucie Lucas Torreira został zmieniony przez Daniego Ceballos.

W tej samej minucie trener Arsenal FC postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Joseph Willock, a murawę opuścił Alexandre Lacazette. W 58. minucie w drużynie Arsenal FC doszło do zmiany. Pierre-Emerick Aubameyang wszedł za Reissa Nelsona. Chwilę później trener Liverpool FC postanowił wzmocnić linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Roberta Firmina. Na boisko wszedł Takumi Minamino, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Między 61. a 85. minutą, boisko opuścili ”The Reds”: Alex Oxlade-Chamberlain, Georginio Wijnaldum, Mohamed Salah, na ich miejsce weszli: Naby Keita, Xherdan Shaqiri, Divock Origi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Cédrica Soaresa, Bukaya Saki zajęli: Ainsley Maitland-Niles, Sead Kolaszinać. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Arsenal FC: Granitowi Xhace w 81. minucie i Daniemu Ceballos w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu.

Alisson Becker
76′ Alves Soares Cedric
Virgil van Dijk
85′ Bukayo Saka
Tavares Fabinho
46′ 57′ Lucas Torreira Di Pascua
Alex Oxlade-Chamberlain61′
81′ Granit Xhaka
Georginio Wijnaldum83′
 44′ 58′ Reiss Nelson
Mohamed Salah83′
 32′ 57′ Alexandre Lacazette
Dejan Lovren
85′ Sead Kolaszinać
Neco Williams
Shkodran Mustafi
Harvey Elliott
Sokratis Papastathopoulos
Curtis Jones
57′ 90′ Daniel Ceballos Fernández
Naby Deco Keita61′
76′ Ainsley Maitland-Niles
Xherdan Shaqiri83′
57′ Joseph Willock
Takumi Minamino61′
58′ Pierre-Emerick Aubameyang
Divock Origi83′

Zespół Liverpool FC zamurował swoją bramkę, praktycznie nie atakował, a akcje jego zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna ”The Reds” w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.