• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 35. kolejka Premier League: Watford FC - Newcastle United 2-1 (0-1)

W starciu 35. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 11 lipca, zespół Watford FC zwyciężył z Newcastle Utd 2-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Vicarage Road.

D. Gayle 23'

Drużyna Watford FC (”Szerszenie”) przed meczem zajmowała 17. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 spotkania jedenastka Newcastle Utd (”Sroki”) wygrała osiem razy i zanotowała tyle samo porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Newcastle Utd otworzyli wynik. W 23. minucie bramkę zdobył Dwight Gayle. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Federico Fernandez.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Jamaalowi Lascellesowi z drużyny gości. Była to 45. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Newcastle Utd.

W 52. minucie Troy Deeney wyrównał wynik meczu z rzutu karnego. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 63. minucie arbiter pokazał kartkę Javiemu Manquillo, zawodnikowi gości. W 72. minucie w zespole ”Sroki” doszło do zmiany. Joelinton wszedł za Matta Ritchiego. Na 13 minut przed zakończeniem meczu sędzia przyznał kartkę Federicowi Fernandezowi z Newcastle Utd.

W 78. minucie Dwight Gayle został zmieniony przez Nabila Bentaleba. Na murawie, jak to często zdarzało się Newcastle Utd w tym sezonie, pojawił się Emil Krafth, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 79. minucie Dannego Rosego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Watford FC w 82. minucie spotkania, gdy Troy Deeney zdobył z karnego drugą bramkę. W 84. minucie arbiter ukarał kartką Fabiana Schaera, zawodnika ”Srok”.

Chwilę później trener ”Szerszenie” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 85. minucie na plac gry wszedł Tom Cleverley, a murawę opuścił Troy Deeney. W 87. minucie Jamaal Lascelles został zmieniony przez Valentina Lazara, co miało wzmocnić drużynę Newcastle Utd. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dannego Welbecka na Andre'a Graya. W doliczonym czasie gry kartkę obejrzał Will Hughes z jedenastki gospodarzy.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Miguel Ángel Almirón Rejala
90′ Will Hughes
Matt Ritchie72′
 52′ (k.), 82′ (k.) 85′ Troy Deeney
Allan Saint-Maximin
Ismaila Sarr
Jonjo Shelvey
90′ Danny Welbeck
Christian Atsu
85′ Tom Cleverley
Nabil Bentaleb78′
Roberto Maximiliano Pereyra
Valentino Lazaro87′
Ignacio Pussetto
Matthew Longstaff
90′ Andre Gray
Joelinton Cassio Apolinário de Lira72′
João Pedro Junqueira de Jesus
Yoshinori Muto

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Newcastle Utd pokazał cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół Newcastle Utd w drugiej połowie wymienił czterech graczy.