• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 35. kolejka Premier League: Sheffield United FC - Chelsea Londyn 3-0 (2-0)

11 lipca na Bramall Lane odbył się pojedynek 35. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Sheffield United i Chelsea FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sheffield United 3-0.

O. McBurnie 33'

Zespół Chelsea FC (”The Blues”) bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała trzecią pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie po rozpoczęciu arbiter pokazał kartkę George'owi Baldockowi, zawodnikowi gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sheffield United w 18. minucie spotkania, gdy David McGoldrick strzelił pierwszego gola.

Jedenastka Chelsea FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Oliver McBurnie. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Enda Stevens.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka ”The Blues” rozpoczęła w zmienionym składzie, za Andreasa Christensena, Masona Mounta weszli Antonio Ruediger, Marcos Alonso. A trener ”Szabl” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Johna Lundstrama. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Sander Berge. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejną bramkę.

W 63. minucie za Olivera McBurniego wszedł Lys Mousset. Chwilę później trener Chelsea FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Olivier Giroud, a murawę opuścił Christian Pulisic. W 68. minucie Chris Basham został zmieniony przez Phil Jagielkę, co miało wzmocnić zespół Sheffield United. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Reece'a Jamesa na Calluma Hudsona-Odoiego.

W 77. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił David McGoldrick z Sheffield United. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie ”The Blues” doszło do zmiany. Ruben Loftus-Cheek wszedł za Rossa Barkleya.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Kepa Arrizabalaga Revuelta
3′ George Baldock
Cesar Azpilicueta
68′ Chris Basham
Christian Pulisic66′
63′ Sander Berge
Ross Barkley78′
Oliver Norwood
Luiz Frello Jorginho
Ben Osborn
Mason Mount46′
 33′ 63′ Oliver McBurnie
. Willian
 18′, 77′ David McGoldrick
Tamy Abraham
Simon Moore
Wilfredo Daniel Caballero
Kieron Freeman
Marcos Alonso46′
68′ Phil Jagielka
Antonio Ruediger46′
Jack Robinson
Lewis Bate
63′ John Lundstram
Mateo Kovaczić
Jack Rodwell
Ruben Loftus-Cheek78′
63′ Lys Mousset
Michy Batshuayi
Billy Sharp
Olivier Giroud66′
Richairo Zivkovic
Callum Hudson-Odoi75′

Przewaga zespołu Chelsea FC w posiadaniu piłki była ogromna (71 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Chelsea FC żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Chelsea FC w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.