• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 35. kolejka Premier League: Norwich City - West Ham United FC 0-4 (0-2)

11 lipca na Carrow Road odbyło się spotkanie 35. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Norwich City i West Ham United. Mecz zakończył się zwycięstwem West Ham United 4-0.

M. Antonio 11',45',54',74'

Było to starcie drużyn broniących się przed spadkiem. Spotkała się 20. i 16. jedenastka Premier League.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 40 meczów zespół West Ham United (”Młoty”) wygrał 14 razy i zanotował 13 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników West Ham United w 11. minucie spotkania, gdy Michail Antonio strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomagał Issa Diop.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Marco Stiepermann z Norwich City. Była to 33. minuta spotkania.

W pierwszej minucie doliczonego czasu swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Michail Antonio z West Ham United. Bramka padła po podaniu Marka Noble'a.

Niedługo później Michail Antonio wywołał eksplozję radości wśród kibiców West Ham United, strzelając kolejnego gola w 54. minucie pojedynku. Niedługo później trener Norwich City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Todd Cantwell, a murawę opuścił Marco Stiepermann.

W tej samej minucie Teemu Pukki został zmieniony przez Adama Idaha. W 70. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Josh Martin, Lukas Rupp, a na ich miejsce weszli Onel Hernández, Emiliano Buendía.

W 74. minucie swoją czwartą bramkę w tym meczu zdobył Michail Antonio z West Ham United. Asystę przy golu zaliczył Ryan Fredericks.

W 77. minucie w zespole West Ham United doszło do zmiany. Jack Wilshere wszedł za Marka Noble'a. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 78. minucie, w jedenastce ”Kanarki” za Maria Vrančicia wszedł Kenny McLean, a w drużynie ”Młoty” Michail Antonio zmienił Sébastiena Hallera. Na murawie, jak to często zdarzało się West Ham United w tym sezonie, pojawił się Arthur Masuaku, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 83. minucie Pabla Fornalsa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-4.

Angelo Obinze Ogbonna87′
70′ Emiliano Buendía
Michail Antonio  11′, 45′, 54′, 74′ 78′
70′ Onel Lázaro Hernández Mayea
Pablo Fornals Malla83′
33′ 69′ Marco Stiepermann
Mark Noble77′
Alexander Banor Tettey
Declan Rice
78′ Mario Vrančić
Tomáš Souček
69′ Teemu Pukki
Jarrod Bowen83′
Michael McGovern
Darren Randolph
69′ Todd Cantwell
Fabián Cornelio Balbuena González87′
Ondrej Duda
Arthur Masuaku83′
70′ Josh Martin
Benjamin Johnson
78′ Kenny McLean
Manuel Lanzini
70′ Lukas Rupp
Jack Wilshere77′
Tom Trybull
Albian Ajeti
Josip Drmić
Sébastien Haller78′
69′ Adam Uche Idah
Andrij Jarmołenko83′

Sędzia nie ukarał piłkarzy West Ham United żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.