• 5 .Tottenham Hotspur Londyn (33 pkt.)
  • 6 .Everton (32 pkt.)
  • 7 .Chelsea Londyn (29 pkt.)
  • 8 .Southampton FC (29 pkt.)

Liga angielska - 35. kolejka Premier League: Arsenal Londyn - Crystal Palace FC 2-3 (0-1)

W meczu 35. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 21 kwietnia, drużyna Arsenal FC przegrała z Crystal Palace 2-3 (0-1). Mecz na Emirates Stadium w Londynie obejrzało 59 929 widzów.

J. McArthur 69'

Jedenastka Arsenal FC (”Kanonierzy”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował czwartą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Konstantinos Mavropanos z jedenastki gospodarzy. Była to 16. minuta pojedynku.

W tym czasie to piłkarze Crystal Palace (”Orły”) otworzyli wynik. W 17. minucie na listę strzelców wpisał się Christian Benteke. Asystę zaliczył Luka Milivojević.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Crystal Palace.

Trener ”Kanonierów” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Alex Iwobi, a murawę opuścił Konstantinos Mavropanos. Na drugą połowę jedenastka Arsenal FC wyszła w zmienionym składzie, za Carl Jenkinsona wszedł Ainsley Maitland-Niles.

Drużyna Arsenal FC wyrównała wynik meczu. W 47. minucie Mesut Oezil wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki pomagał Alexandre Lacazette.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Orłów” w 61. minucie spotkania, gdy Wilfried Zaha strzelił drugiego gola. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Christian Benteke.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Kanonierzy: Mesutowi Oezilowi w 63. i Mattéo Guendouziemu w 68. minucie. W tej samej minucie za Mohameda Elnenego wszedł Lucas Torreira.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 1-3 podwyższył James McArthur. Bramka padła po podaniu Scotta Danna.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 77. minucie wynik ustalił Pierre-Emerick Aubameyang. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiętnaste trafienie w sezonie.

Chwilę później trener Crystal Palace postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Christiana Benteke'a. Na boisko wszedł Jordan Ayew, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Crystal Palace doszło do zmiany. Andros Townsend wszedł za Maksa Meyera. W 81. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Joela Warda z ”Orłów”, a w 85. minucie Shkodrana Mustafiego z drużyny przeciwnej.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-3.

Vicente Guaita
46′ Carl Jenkinson
Scott Dann
Sead Kolaszinać
Martin Kelly
Laurent Koscielny
Aaron Wan-Bissaka
16′ 46′ Konstantinos Mavropanos
Joel Ward81′
85′ Shkodran Mustafi
Cheikhou Kouyaté
68′ Mohamed Naser Elsayed Elneny
James McArthur  69′
68′ Mattéo Guendouzi Olié
Max Meyer80′
 47′ 63′ Mesut Oezil
Luka Milivojević
Alexandre Lacazette
Christian Benteke  17′ 78′
 77′ Pierre-Emerick Aubameyang
Wilfried Zaha  61′
Petr Czech
Wayne Hennessey
Ignacio Monreal
Patrick van Aanholt
46′ Alex Iwobi
Jairo Riedewald
46′ Ainsley Maitland-Niles
Andros Townsend80′
Henrich Mchitarjan
Jordan Ayew78′
68′ Lucas Torreira Di Pascua
Michy Batshuayi
Edward Nketiah
Bakary Sako

Przewaga drużyny Arsenal FC w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter wręczył cztery żółte kartki ”Kanonierom”, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast drużyna Crystal Palace w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.