• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 35. kolejka Premier League: AFC Bournemouth - Leicester City 4-1 (0-1)

12 lipca na Vitality Stadium odbyło się starcie 35. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Bournemouth i Leicester City. Mecz zakończył się zwycięstwem Bournemouth 4-1.

J. Vardy 23'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Bournemouth (”The Cherries”) przebywa na dole tabeli zajmując 18. miejsce, za to drużyna Leicester City (”Lisy”) zajmując czwartą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Leicester City wygrał aż cztery razy, zremisował pięć, a przegrał tylko dwa.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 16. minucie Marc Albrighton zastąpił Ryana Bennetta.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Leicester City w 23. minucie spotkania, gdy Jamie Vardy zdobył pierwszą bramkę. To już dwudzieste trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Dan Gosling z ”The Cherries”. Była to 32. minuta pojedynku. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy w zespole ”The Cherries” doszło do zmiany. Steve Cook wszedł za Nathana Akégo. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Leicester City.

A trener Leicester City wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dennisa Praeta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Kelechi Iheanacho. Na drugą połowę zespół Bournemouth wyszedł w zmienionym składzie, za Arnauta Groenevelda wszedł Junior Stanislas.

Drugą połowę drużyna ”The Cherries” rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dan Goslinga wszedł Philip Billing. W 64. minucie żółtą kartkę dostał Onyinye Ndidi, piłkarz Leicester City. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Junior Stanislas.

W 67. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Caglar Soyuncu osłabiając tym samym zespół ”Lis”.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę ”The Cherries” przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie dającego prowadzenie gola dla zawodników gospodarzy strzelił Dominic Solanke. W zdobyciu bramki pomógł Diego Rico.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole ”Lis” doszło do zmiany. Harvey Barnes wszedł za Ayoze'a Péreza. Po chwili trener Bournemouth postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Lewis Cook, a murawę opuścił David Brooks.

W 83. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Leicester City Jonny Evans. W 86. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Juniorowi Stanislasowi z drużyny gospodarzy.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu Dominic Solanke po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 4-1.

W 90. minucie w zespole ”The Cherries” doszło do zmiany. Sam Surridge wszedł za Calluma Wilsona. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-1.

Kasper Schmeichel
40′ Nathan Aké
Caglar Soyuncu67′
81′ David Brooks
Marc Albrighton16′
32′ 46′ Dan Gosling
Onyinye Wilfred Ndidi64′
Jefferson Andrés Lerma Solís
Youri Tielemans
 67′, 87′ Dominic Solanke
Kelechi Promise Iheanacho46′
90′ Callum Wilson
Jamie Vardy  23′
46′ Arnaut Danjuma Groeneveld
Ayoze Pérez Gutiérrez71′
Artur Boruc
Danny Ward
40′ Steve Cook
Ryan Bennett16′
Jack Simpson
Wes Morgan
46′ Philip Billing
Harvey Lewis Barnes71′
81′ Lewis Cook
Hamza Choudhury
46′  66′ (k.) 86′ Junior Stanislas
Demarai Gray
Andrew Surman
Matty James
Harry Wilson
Nampalys Mendy
90′ Sam Surridge
Dennis Praet46′

Drużyna gospodarzy wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół ”Lis” wykorzystał wszystkie zmiany.