• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 34. kolejka Premier League: Brighton&Hove FC - Liverpool FC 1-3 (1-2)

W meczu 34. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 8 lipca, drużyna Brighton&Hove FC przegrała z Liverpool FC 1-3 (1-2). Pojedynek odbył się na The American Express Community Stadium w Falmer.

34. kolejka Anglia - Premier League
2020-07-08 21:15 | Stadion: The American Express Community Stadium | Arbiter: C. Pawson
J. Henderson 8'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Brighton&Hove FC plącze się na dole tabeli zajmując 15. pozycję, za to jedenastka Liverpool FC (”The Reds”) zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Mohamed Salah. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego osiemnaste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Nabego Keity.

Zespół Brighton&Hove FC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W ósmej minucie wynik na 0-2 podwyższył Jordan Henderson. Sytuację bramkową stworzył Mohamed Salah.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Necowi Williamsowi z drużyny gości. Była to 41. minuta starcia.

Trzeba było trochę poczekać, aby Leandro Trossard wywołał eksplozję radości wśród kibiców Brighton&Hove FC, zdobywając bramkę w 45. minucie spotkania. Asystę przy golu zaliczył Tariq Lamptey.

Drugą połowę zespół Liverpool FC rozpoczął w zmienionym składzie, za Neca Williamsa wszedł Andrew Robertson. Trener ”The Reds” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Fabinho, a murawę opuścił Naby Keita.

W tej samej minucie Alex Oxlade-Chamberlain został zmieniony przez Sadia Manégo. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartką został ukarany Sadio Mané, piłkarz gości. W 71. minucie w drużynie Brighton&Hove FC doszło do zmiany. Aaron Mooy wszedł za Alexisa Maca.

Trener Brighton&Hove FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yvesa Bissoumę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Davy Pröpper. W tej samej minucie w jedenastce Brighton&Hove FC doszło do zmiany. Aaron Connolly wszedł za Pascala Großa.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Reds” w 76. minucie spotkania, gdy Mohamed Salah zdobył trzecią bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Andrew Robertson.

Między 78. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Joe Gomez89′
85′ Tariq Lamptey
Virgil van Dijk
Adam Webster
Neco Williams41′ 46′
71′ Pascal Groß
Alex Oxlade-Chamberlain61′
71′ Alexis Mac Allister
Jordan Henderson  8′ 80′
71′ Davy Pröpper
Naby Deco Keita61′
Dale Stephens
Georginio Wijnaldum
Neal Maupay
Mohamed Salah  6′, 76′
 45′ Leandro Trossard
Tavares Fabinho61′ 78′
71′ Yves Bissouma
Curtis Jones
71′ Aaron Mooy
James Milner80′
71′ Aaron Anthony Connolly
Sadio Mané61′ 62′
Alireza Jahan Bachsch
Takumi Minamino87′
Glenn Murray
Divock Origi

Zawodnicy Brighton&Hove FC dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Liverpool FC w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.