• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 34. kolejka Premier League: Bournemouth - Tottenham Londyn 0-0

9 lipca na Vitality Stadium odbył się pojedynek 34. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Bournemouth i Tottenhamu Londyn. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

34. kolejka Anglia - Premier League
2020-07-09 19:00 | Stadion: Vitality Stadium | Arbiter: P. Tierney
AFC Bournemouth
Tottenham Hotspur Londyn
0
0

Drużyna Bournemouth (”The Cherries”) przed meczem zajmowała 19. miejsce w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Tottenhamu Londyn (”Koguty”) wygrała aż osiem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację po pół godzinie gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Moussie Sissoko i Jeffersonowi Lermie.

Trener Tottenhamu Londyn postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Tanguy Ndombèlé, a murawę opuścił Giovani Lo Celso. Drugą połowę jedenastka ”Koguty” rozpoczęła w zmienionym składzie, za Stevena Bergwijna wszedł Heung-min Son.

W 63. minucie Adam Smith został zmieniony przez Jacka Staceya. Kibice Bournemouth nie mogli już doczekać się wprowadzenia Harry'ego Wilsona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie siedem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić David Brooks. Od 87. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Ben Davies
63′ Adam Smith
Jan Vertonghen
66′ David Brooks
Erik Lamela
87′ Dan Gosling
Giovani Lo Celso46′
31′ Jefferson Andrés Lerma Solís
Davinson Sánchez Mina
63′ Jack Stacey
Gedson Carvalho Fernandes90′
Lewis Cook
Lucas Moura75′
Andrew Surman
Tanguy Ndombèlé Alvaro46′ 87′
66′ 90′ Harry Wilson
Heung-min Son46′

Zespół Tottenhamu Londyn miał 12 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników Bournemouth. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Drużyna Bournemouth w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.