• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 34. kolejka Premier League: Aston Villa FC - Manchester United 0-3 (0-2)

W meczu 34. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 9 lipca, drużyna Aston Villa przegrała z Man United 0-3 (0-2). Pojedynek odbył się na Villa Park w Birminghamie.

P. Pogba 58'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Aston Villa (”The Villans”) przebywa na dole tabeli zajmując 18. pozycję, za to zespół Man United zajmując piąte miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Man United w 27. minucie spotkania, gdy Bruno Fernandes strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Man United: Aaronowi Wanowi-Bissace w 40. minucie i Nemani Maticiowi w trzeciej minucie doliczonego czasu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mason Greenwood wywołał eksplozję radości wśród kibiców Man United, zdobywając kolejną bramkę w piątej minucie doliczonego czasu spotkania. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć strzelonych goli. Asystę przy bramce zaliczył Anthony Martial.

W 52. minucie arbiter przyznał kartkę Ezriemu Konsie z zespołu gospodarzy. Po chwili trener ”The Villans” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Conor Hourihane, a murawę opuścił Anwar El Ghazi.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Man United w 58. minucie spotkania, gdy Paul Pogba strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce zanotował Bruno Fernandes.

W 59. minucie w zespole Aston Villa doszło do zmiany. Marvelous Nakamba wszedł za Johna McGinna. W tej samej minucie Mbwana Samatta został zmieniony przez Keinana Davisa. Trener Man United wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daniela Jamesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Mason Greenwood.

W 79. minucie Anthony Martial został zmieniony przez Odiona Ighala, co miało wzmocnić zespół Man United. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Douglasa Luiza na Indianę Denchev. W 81. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marvelousa Nakambę z Aston Villa, a w 87. minucie Freda z drużyny przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Victor Lindeloef
52′ Ezri Konsa Ngoyo
Harry Maguire
Tyrone Mings
Luke Shaw
Neil Taylor
Aaron Wan-Bissaka40′ 66′
58′ Anwar El Ghazi
Bruno Miguel Borges Fernandes  27′ (k.) 71′
Jack Grealish
Nemanja Matić45′ 66′
59′ John McGinn
Paul Pogba  58′
84′ Douglas Luiz Soares de Paulo
Anthony Martial79′
Mahmoud Ibrahim Hassan Trezeguet
Mason Greenwood  45′ 79′
59′ Mbwana Ally Samatta
Brandon Williams66′
84′ Indiana Denchev Vassilev
Andreas Hoelgebaum Pereira
58′ Conor Hourihane
Daniel James79′
Henri Lansbury
Juan Mata
59′ 81′ Marvelous Nakamba
Scott McTominay66′
José Ignacio Peleteiro Ramallo
Frederico Rodrigues Santos71′ 87′
59′ Keinan Davis
Odion Jude Ighalo79′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka Man United w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.