• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 33. kolejka Premier League: Wolverhampton - Arsenal FC 0-2 (0-1)

4 lipca na Molineux Stadium odbyło się spotkanie 33. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Wolverhampton i Arsenal FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Arsenal FC 2-0.

A. Lacazette 86'

Zespół Wolverhampton (”Wilki”) bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała szóstą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał David Luiz z Arsenal FC (”Kanonierzy”). Była to 32. minuta starcia.

Trzeba było trochę poczekać, aby Bukayo Saka wywołał eksplozję radości wśród kibiców Arsenal FC, zdobywając bramkę w 43. minucie meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Kanonierów”.

Trener Wolverhampton postanowił zagrać agresywniej. W 55. minucie zmienił pomocnika Leandra Dendonckera i na pole gry wprowadził napastnika Dioga Jotę, który w bieżącym sezonie ma na koncie sześć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 56. minucie za Kierana Tierneya wszedł Ainsley Maitland-Niles.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Wolverhampton doszło do zmiany. Pedro Neto wszedł za Matta Dohertego. W 75. minucie sędzia przyznał kartkę Romainowi Saïssowi z zespołu gospodarzy. Kibice Arsenal FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Josepha Willocka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Bukayo Saka. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejną bramkę.

W 79. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ainsleya Maitland-Niles'a z Arsenal FC, a w 84. minucie Conora Coadego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Arsenal FC w 86. minucie spotkania, gdy Alexandre Lacazette strzelił drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Joseph Willock.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Arsenal FC: Lucasowi Torreirze w 88. minucie i Granitowi Xhace w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania. W samej końcówce pojedynku w drużynie Wolverhampton doszło do zmiany. Morgan Gibbs-White wszedł za Joao Moutinha. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

. David Luiz32′
84′ Conor Coady
Sead Kolaszinać
71′ Matt Doherty
Shkodran Mustafi
Rúben Diogo da Silva Neves
Kieran Tierney56′
55′ Leander Dendoncker
Bukayo Saka  43′ 76′
89′ Joao Moutinho
Daniel Ceballos Fernández83′
75′ Romain Saïss
Ainsley Maitland-Niles56′ 79′
89′ Morgan Gibbs-White
Lucas Torreira Di Pascua83′ 88′
Leonardo Campana Romero
Joseph Willock76′
71′ Pedro Lomba Neto
Alexandre Lacazette83′  86′
55′ Diogo José Teixeira da Silva
Reiss Nelson

Zawodnicy Wolverhampton dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Arsenal FC w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.