• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 33. kolejka Premier League: Liverpool FC - Aston Villa FC 2-0 (0-0)

5 lipca na Anfield odbył się mecz 33. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Liverpool FC i Aston Villa. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Liverpool FC 2-0.

C. Jones 89'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Aston Villa (”The Villans”) plącze się na dole tabeli zajmując 18. miejsce, za to jedenastka Liverpool FC (”The Reds”) zajmując pierwszą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Już w pierwszych minutach zespół Liverpool FC próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 20. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Andrewa Robertsona z Liverpool FC, a w 36. minucie Johna McGinna z drużyny przeciwnej.

W 61. minucie za Divocka Origiego wszedł Roberto Firmino. W tej samej minucie trener ”The Reds” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Fabinha. Na boisko wszedł Jordan Henderson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie w drużynie Liverpool FC doszło do zmiany. Georginio Wijnaldum wszedł za Aleksa Oxlade-Chamberlaina.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę ”The Reds” w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 71. minucie bramkę zdobył Sadio Mané. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szesnaste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Naby Keita.

Chwilę później trener Aston Villa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Jota Peleteiro, a murawę opuścił Anwar El Ghazi. W tej samej minucie Keinan Davis został zmieniony przez Mbwanę Samattę, a za Trézégueta wszedł na boisko Indiana Denchev, co miało wzmocnić zespół Aston Villa. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nabego Keitę na Curtisa Jonesa.

Drużyna ”The Villans” ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W samej końcówce pojedynku na listę strzelców wpisał się Curtis Jones. Przy zdobyciu bramki pomagał Mohamed Salah.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry w zespole Liverpool FC doszło do zmiany. Neco Williams wszedł za Andrewa Robertsona. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Ezri Konsa Ngoyo
20′ 90′ Andrew Robertson
Tyrone Mings
Virgil van Dijk
Neil Taylor
61′ Tavares Fabinho
Anwar El Ghazi74′
85′ Naby Deco Keita
Mahmoud Ibrahim Hassan Trezeguet85′
61′ Alex Oxlade-Chamberlain
Jack Grealish
Mohamed Salah
John McGinn36′
61′ Divock Origi
Douglas Luiz Soares de Paulo
 71′ Sadio Mané
Keinan Davis74′
Adrián San Miguel del Castillo
Oerjan Haskjold Nyland
90′ Neco Williams
Ahmed Eissa El Mohamady Abdel Fattah
Harvey Elliott
Frédéric Guilbert
61′ Jordan Henderson
Indiana Denchev Vassilev85′
85′  89′ Curtis Jones
Conor Hourihane
Xherdan Shaqiri
Henri Lansbury
61′ Georginio Wijnaldum
Marvelous Nakamba
Takumi Minamino
José Ignacio Peleteiro Ramallo74′
61′ . Roberto Firmino
Mbwana Ally Samatta74′

Drużyna Liverpool FC była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Jedenastka Liverpool FC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna ”The Reds” w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.