• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 33. kolejka Premier League: Chelsea Londyn - Watford FC 3-0 (2-0)

W spotkaniu 33. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 4 lipca, drużyna Chelsea FC zwyciężyła z Watford FC 3-0 (2-0). Pojedynek odbył się na Stamford Bridge w Londynie.

R. Barkley 90'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Watford FC (”Szerszenie”) znajduje się na dole tabeli zajmując 17. miejsce, za to zespół Chelsea FC (”The Blues”) zajmując czwartą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Już w pierwszych minutach drużyna Chelsea FC próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 21. minucie sędzia pokazał kartkę Etienne'owi Capoue z jedenastki gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chelsea FC w 28. minucie spotkania, gdy Olivier Giroud zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Ross Barkley.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Chelsea FC w 43. minucie spotkania, gdy Willian strzelił z karnego drugiego gola. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Adrian Mariappa z ”Szerszenie”. Była to 49. minuta starcia. W 58. minucie Etienne Capoue zastąpił Dannego Welbecka.

W 64. minucie Kiko został zmieniony przez Adama Masinę, a za Troya Deeneya wszedł na boisko Tom Cleverley, co miało wzmocnić drużynę Watford FC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Oliviera Girouda na Tamy Abraham w 76. minucie oraz Williana na Rubena Loftusa-Cheeka w tej samej minucie. Kibice Chelsea FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Calluma Hudsona-Odoiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Mason Mount. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejnego gola. Na 12 minut przed zakończeniem meczu w jedenastce ”The Blues” doszło do zmiany. Billy Gilmour wszedł za N'Gola Kantégo.

Chwilę później trener ”Szerszenie” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Roberto Pereyra, a murawę opuścił Ismaila Sarr.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonej drugiej minucie spotkania trafił Ross Barkley. Sytuację bramkową stworzył César Azpilicueta.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Etienne Capoue21′ 58′
 90′ Ross Barkley
Nathaniel Chalobah
78′ N'Golo Kanté
Abdoulaye Doucouré
76′ Mason Mount
Will Hughes
 43′ (k.) 76′ . Willian
Troy Deeney64′
 28′ 76′ Olivier Giroud
Jose Holebas
78′ Billy Gilmour
Adam Masina64′
Luiz Frello Jorginho
Tom Cleverley64′
76′ Ruben Loftus-Cheek
Roberto Maximiliano Pereyra83′
76′ Tamy Abraham
Andre Gray
76′ Callum Hudson-Odoi
João Pedro Junqueira de Jesus
Rodriguez Pedro
Danny Welbeck58′

Drużyna Chelsea FC była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia nie ukarał zawodników Chelsea FC żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.