• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 32. kolejka Premier League: Sheffield United - Tottenham Londyn 3-1 (1-0)

W spotkaniu 32. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 2 lipca, zespół Sheffield United wygrał z Tottenhamem Londyn 3-1 (1-0). Mecz odbył się na Bramall Lane.

H. Kane 90'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Tottenhamu Londyn (”Koguty”) zajmowała siódmą, natomiast zespół Sheffield United (”Szable”) - ósmą pozycję.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 73 starcia drużyna Tottenhamu Londyn wygrała 31 razy i zanotowała 21 porażek oraz 21 remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Tottenhamu Londyn próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do ”Szabl” w 31. minucie spotkania, gdy Sander Berge strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Chris Basham.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Oliver Norwood z Sheffield United. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Szabl”.

Trener Tottenhamu Londyn postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Erik Lamela, a murawę opuścił Steven Bergwijn. W 63. minucie w zespole Sheffield United doszło do zmiany. Lys Mousset wszedł za Davida McGoldricka.

Trzeba było trochę poczekać, aby Lys Mousset wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sheffield United, zdobywając kolejną bramkę w 69. minucie starcia. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Enda Stevens.

W 71. minucie za Serge'a Auriera wszedł Tanguy Ndombèlé.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sheffield United w 84. minucie spotkania, gdy Oliver McBurnie strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce zanotował Sander Berge.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Oliver McBurnie z zespołu gospodarzy. Była to 89. minuta spotkania.

Jedenastka ”Koguty” nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W 90. minucie gola pocieszenia strzelił Harry Kane. To już trzynaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Heung-min Sona.

Chwilę później trener Sheffield United postanowił bronić wyniku. W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu postawił na defensywę. Za napastnika Olivera McBurniego wszedł Kieron Freeman, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Sheffield United utrzymać prowadzenie. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Giovani Lo Celso
 31′ Sander Gard Bolin Berge
Lucas Moura
39′ Oliver Norwood
Moussa Sissoko71′
Ben Osborn
Harry Kane  90′
 84′ 89′ 90′ Oliver McBurnie
Heung-min Son
63′ David McGoldrick
Steven Bergwijn56′
Simon Moore
Paulo Dino Gazzaniga
90′ Kieron Freeman
Toby Alderweireld
Phil Jagielka
Jan Vertonghen81′
Jack Rodwell
Dele Alli71′
63′  69′ Lys Mousset