• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 32. kolejka Premier League: Manchester City - Liverpool FC 4-0 (3-0)

W pojedynku 32. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 2 lipca, drużyna Manchesteru City wysoko wygrała z Liverpool FC 4-0 (3-0). Mecz odbył się na Etihad Stadium.

A. Oxlade-Chamberlain 66' (samob.)

Było to spotkanie zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż grały ze sobą drugi i pierwszy zespół Premier League.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 24. minucie kartką został ukarany Joe Gomez, zawodnik gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Manchesteru City (”Obywatele”) w 25. minucie spotkania, gdy Kevin De Bruyne zdobył z karnego pierwszą bramkę. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Niedługo później Raheem Sterling wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Obywateli”, strzelając kolejnego gola w 35. minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Philip Foden.

Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę otrzymał Benjamin Mendy z Manchesteru City.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Manchesteru City w 45. minucie spotkania, gdy Philip Foden zdobył trzecią bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Kevin De Bruyne.

Trener Liverpool FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Alex Oxlade-Chamberlain, a murawę opuścił Joe Gomez. W 56. minucie kartkę dostał Kyle Walker, piłkarz ”Obywateli”.

Kibice Manchesteru City nie mogli już doczekać się wprowadzenia Riyada Mahreza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dziewięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Gabriel Jesus. W 62. minucie za Georginia Wijnalduma wszedł Naby Keita. W tej samej minucie w jedenastce Liverpool FC doszło do zmiany. Divock Origi wszedł za Roberta Firmina.

W 66. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Liverpool FC Alex Oxlade-Chamberlain. Między 73. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Manchesteru City: Kyle Walker, Aymeric Laporte, Raheem Sterling, na ich miejsce weszli: João Cancelo, Nicolas Otamendi, Bernardo Silva. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Trenta Alexandra-Arnolda, Sadia Manégo zajęli: Neco Williams, Takumi Minamino.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał kartkę Jordanowi Hendersonowi z zespołu gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-0.

Trent Alexander-Arnold76′
79′ Aymeric Laporte
Joe Gomez24′ 46′
41′ Benjamin Mendy
Andrew Robertson
56′ 73′ Kyle Walker
Virgil van Dijk
 25′ (k.) Kevin De Bruyne
Tavares Fabinho
 45′ Philip Foden
Jordan Henderson90′
Ilkay Guendogan
Georginio Wijnaldum62′
Rodrigo Hernández Cascante
Mohamed Salah
58′ Gabriel Jesus
. Roberto Firmino62′
 35′ 79′ Raheem Sterling
Sadio Mané85′
Claudio Andres Bravo Munoz
Adrián San Miguel del Castillo
73′ Joao Cancelo
Neco Williams76′
79′ Nicolas Otamendi
James Milner
79′ Bernardo Silva
Alex Oxlade-Chamberlain46′ 66′ (samob.)
David Silva
Takumi Minamino85′
58′ Riyad Mahrez
Divock Origi62′

Drużyna Manchesteru City zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka Liverpool FC w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.