• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 32. kolejka Premier League: Everton Football Club - Leicester City 2-1 (2-0)

W starciu 32. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 1 lipca, drużyna Everton FC wygrała z Leicester City 2-1 (2-0). Pojedynek odbył się na Goodison Park w Liverpoolu.

K. Iheanacho 51'

Jedenastka Leicester City (”Lisy”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował trzecie miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 104 mecze jedenastka Everton FC (”The Toffees”) wygrała 38 razy i zanotowała 36 porażek oraz 30 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Richarlison. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Anthony Gordon.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Everton FC w 16. minucie spotkania, gdy Gylfi Sigurdsson strzelił z karnego drugiego gola. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka ”Lis” rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dennisa Praeta wszedł James Maddison. Trener ”Lis” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Kelechi Iheanacho, a murawę opuścił Harvey Barnes. Kelechi Iheanacho nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to już jego czwarty gol w tegorocznych rozgrywkach.

Trzeba było trochę poczekać, aby Kelechi Iheanacho wywołał eksplozję radości wśród kibiców Leicester City, zdobywając bramkę w 51. minucie starcia. W 54. minucie sędzia pokazał kartkę Onyinye Ndidiemu z Leicester City.

Kibice Everton FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Toma Daviesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Richarlison. W 68. minucie za Aleksa Iwobiego wszedł Yerry Mina. W 74. minucie kartką został ukarany Jordan Pickford, piłkarz ”The Toffees”.

W 79. minucie Anthony Gordon został zmieniony przez Bernarda, co miało wzmocnić drużynę ”The Toffees”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marca Albrightona na Demaraiego Graya oraz Youriego Tielemansa na Ayoze'a Péreza. Zespołowi ”Lis” zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Everton FC.

Everton FC
74′ Jordan Pickford
Marc Albrighton81′
68′ Alex Iwobi
Harvey Lewis Barnes46′
 16′ (k.) Gylfi Thor Sigurdsson
Onyinye Wilfred Ndidi54′
Dominic Calvert-Lewin
Dennis Praet46′
 10′ 57′ Richarlison de Andrade
Youri Tielemans81′
79′ Anthony Gordon
Wes Morgan
68′ Yerry Fernando Mina González
Hamza Choudhury
Beni Baningime
Demarai Gray81′
79′ Bernard
James Maddison46′
Jarrad Branthwaite
Nampalys Mendy
57′ Tom Davies
Kelechi Promise Iheanacho46′  51′
Moise Bioty Kean
Ayoze Pérez Gutiérrez81′

Przewaga drużyny Leicester City w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna ”The Toffees” w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.