• 5 .Manchester United (58 pkt.)
  • 6 .Wolverhampton Wanderers (52 pkt.)
  • 7 .Sheffield United (51 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (50 pkt.)

Liga angielska - 32. kolejka Premier League: Crystal Palace FC - Burnley FC 0-1 (0-0)

29 czerwca na Selhurst Park w Londynie odbył się mecz 32. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Crystal Palace i Burnley FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Burnley FC 1-0.

B. Mee 62'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Crystal Palace (”Orły”) zajmowała 10., natomiast zespół Burnley FC (”The Clarets”) - 11. pozycję.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 35 pojedynków jedenastka Burnley FC wygrała 13 razy i zanotowała 11 porażek oraz 11 remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół ”Orły” wyszedł w zmienionym składzie, za Cheikhou Kouyatégo wszedł James McCarthy. W 58. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jamesa Tarkowskiego z Burnley FC, a w 61. minucie Jamesa McCarthy'ego z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu zdobył Ben Mee dla jedenastki Burnley FC. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ashley Westwood.

W 70. minucie Jack Cork został zastąpiony przez Kevin Longa. Po chwili trener Crystal Palace postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Max Meyer, a murawę opuścił Andros Townsend.

James Tarkowski58′
46′ Cheikhou Kouyaté
Charlie Taylor
James McArthur
Josh Brownhill
Luka Milivojević
Jack Cork70′
77′ Andros Townsend
Bobby Thomas
46′ 61′ James McCarthy
Mace Lewin Goodridge
77′ Max Meyer
Max Thompson
Brandon Leroy Pierrick Keutcha

Jairo Riedewald

Drużyna Crystal Palace miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół Crystal Palace w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała jednej zmiany.