• 5 .Manchester United (55 pkt.)
  • 6 .Wolverhampton Wanderers (52 pkt.)
  • 7 .Arsenal Londyn (50 pkt.)
  • 8 .Tottenham Londyn (48 pkt.)

Liga angielska - 32. kolejka Premier League: Brighton&Hove FC - Man United 0-3 (0-2)

W starciu 32. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 30 czerwca, zespół Brighton&Hove FC przegrał z Man United 0-3 (0-2). Spotkanie odbyło się na The American Express Community Stadium w Falmer.

32. kolejka Anglia - Premier League
2020-06-30 21:15 | Stadion: The American Express Community Stadium | Arbiter: A. Marriner
Bruno Fernandes 29',50'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Brighton&Hove FC znajduje się na dole tabeli zajmując 15. miejsce, za to zespół Man United zajmując piątą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Man United w 16. minucie spotkania, gdy Mason Greenwood strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Aaron Wan-Bissaka.

Jedenastka Brighton&Hove FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 29. minucie pokonał bramkarza Bruno Fernandes. Asystę przy golu zaliczył Paul Pogba.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Brighton&Hove FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Leandro Trossard, a murawę opuścił Tariq Lamptey. Drugą połowę drużyna Brighton&Hove FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Davego Pröppera wszedł Neal Maupay.

W 49. minucie kartką został ukarany Luke Shaw, piłkarz gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Bruno Fernandes wywołał eksplozję radości wśród kibiców Man United, zdobywając kolejną bramkę w 50. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Masona Greenwooda.

W 64. minucie Paul Pogba zastąpił Scotta McTominaya. Trener Man United wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andreasa Pereirę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Bruno Fernandes. Między 64. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Brighton&Hove FC: Alexis Mac, Lewis Dunk, Aaron Connolly, na ich miejsce weszli: Aaron Mooy, Bernardo, Solomon March. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luke'a Shawa, Marcusa Rashforda, Anthony'ego Martiala zajęli: Brandon Williams, Daniel James, Odion Ighalo.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

Harry Maguire
81′ Lewis Dunk
Luke Shaw49′ 64′
46′ Tariq Lamptey
Aaron Wan-Bissaka
Martin Montoya
Bruno Miguel Borges Fernandes  29′, 50′ 64′
81′ Alexis Mac Allister
Nemanja Matić
Yves Bissouma
Paul Pogba64′
46′ Davy Pröpper
Anthony Martial78′
Dale Stephens
Mason Greenwood  16′
87′ Aaron Anthony Connolly
Marcus Rashford78′
David Button
Sergio Romero
81′ Bernardo Fernandes da Silva Junior
Eric Bertrand Bailly
Matias Ezequiel Schelotto
Brandon Williams64′
Pascal Groß
Andreas Hoelgebaum Pereira64′
87′ Solomon March
Daniel James78′
81′ Aaron Mooy
Juan Mata
46′ Neal Maupay
Scott McTominay64′
Glenn Murray
Frederico Rodrigues Santos
46′ Leandro Trossard
Odion Jude Ighalo78′

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Man United pokazał jedną żółtą.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.