• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 32. kolejka Premier League: Aston Villa - Wolverhampton 0-1 (0-0)

27 czerwca na Villa Park w Birminghamie odbyło się starcie 32. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Aston Villa i Wolverhampton. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Wolverhampton 1-0.

L. Dendoncker 62'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Aston Villa (”The Villans”) plącze się na dole tabeli zajmując 19. miejsce, za to zespół Wolverhampton (”Wilki”) zajmując szóstą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 85 pojedynków jedenastka ”The Villans” wygrała 37 razy i zanotowała 30 porażek oraz 18 remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 11. minucie Matt Targett został zmieniony przez Neila Taylora.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Tyrone Mings z Aston Villa. Była to 18. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na murawie, jak to często zdarzało się ”The Villans” w tym sezonie, pojawił się Ahmed El Mohamady, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 60. minucie Ezriego Konsę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W tej samej minucie w drużynie Aston Villa doszło do zmiany. John McGinn wszedł za Conora Hourihane'a.

A trener Wolverhampton wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Adamę Traorégo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Diogo Jota. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Wolverhampton w 62. minucie spotkania, gdy Leander Dendoncker zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Jonny Castro.

W 82. minucie Marvelous Nakamba został zmieniony przez Trézégueta, a za Keinana Davisa wszedł na boisko Anwar El Ghazi, co miało wzmocnić drużynę ”The Villans”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Raula Jimeneza na Pedro Neta. W doliczonej czwartej minucie pojedynku kartkę dostał Rúben Neves z jedenastki gości.

Willy Boly
60′ Ezri Konsa Ngoyo
Jonathan Castro Otto
18′ Tyrone Mings
Conor Coady
11′ Matt Targett
Matt Doherty
Jack Grealish
Rúben Diogo da Silva Neves90′
60′ Conor Hourihane
Leander Dendoncker  62′
82′ Marvelous Nakamba
Joao Moutinho
Douglas Luiz Soares de Paulo
Romain Saïss
Mbwana Ally Samatta
Raul Jimenez85′
82′ Keinan Davis
Diogo José Teixeira da Silva60′
Jose Manuel Reina
John Ruddy
60′ Ahmed Eissa El Mohamady Abdel Fattah
Oskar Buur
11′ Neil Taylor
Maximilian Kilman
Indiana Denchev Vassilev
Rúben Gonçalo Silva Nascimento Vinagre
Danny Drinkwater
Daniel Castelo Podence
82′ Anwar El Ghazi
Bruno André Cavaco Jordão
60′ John McGinn
Morgan Gibbs-White
José Ignacio Peleteiro Ramallo
Pedro Lomba Neto85′
82′ Mahmoud Ibrahim Hassan Trezeguet
Adama Traoré Diarra60′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Wolverhampton w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.