• 5 .Tottenham Hotspur Londyn (25 pkt.)
  • 6 .Manchester United (24 pkt.)
  • 7 .Arsenal Londyn (23 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (21 pkt.)

Liga angielska - 31. kolejka Premier League: Wolverhampton - Bournemouth 1-0 (0-0)

W pojedynku 31. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 24 czerwca, zespół Wolverhampton zwyciężył z Bournemouth 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Molineux Stadium.

R. Jimenez 60'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Bournemouth (”The Cherries”) przebywa na dole tabeli zajmując 18. pozycję, za to zespół Wolverhampton (”Wilki”) zajmując szóste miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Między 27. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Bournemouth i dwie drużynie przeciwnej.

Trener ”The Cherries” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dan Goslinga. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Philip Billing.

Jedynego gola meczu strzelił Raul Jimenez dla zespołu Wolverhampton. Bramka padła w tej samej minucie. To już piętnaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Adama Traoré.

Chwilę później trener Wolverhampton postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Pedro Neto, a murawę opuścił Diogo Jota. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Bournemouth doszło do zmiany. Harry Wilson wszedł za Davida Brooksa. W 66. minucie za Jeffersona Lermę wszedł Dominic Solanke.

Od 66 minuty boisko opuścili ”Wilki”: Adama Traoré, Raul Jimenez, Joao Moutinho, na ich miejsce weszli: Leander Dendoncker, Daniel Podence, Morgan Gibbs-White. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Juniora Stanislasa, Jacka Staceya zajęli: Arnaut Groeneveld, Lloyd Kelly. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Joao Moutinho z jedenastki gospodarzy. Była to 87. minuta meczu.

Jack Stacey82′
41′ Rúben Diogo da Silva Neves
Philip Billing50′
87′ 90′ Joao Moutinho
David Brooks34′ 66′
27′ Romain Saïss
Lewis Cook
73′ Adama Traoré Diarra
Jefferson Andrés Lerma Solís66′
 60′ 90′ Raul Jimenez
Junior Stanislas66′
62′ Diogo José Teixeira da Silva
Diego Rico Salguero
90′ Daniel Castelo Podence
Dan Gosling50′
Bruno André Cavaco Jordão
Andrew Surman
73′ Leander Dendoncker
Harry Wilson66′
90′ Morgan Gibbs-White
Arnaut Danjuma Groeneveld66′
62′ Pedro Lomba Neto
Dominic Solanke66′

Wyjątkowa nieporadność napastników Bournemouth była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka Bournemouth w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.