• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 31. kolejka Premier League: Wolverhampton - Arsenal FC 3-1 (3-0)

24 kwietnia na Molineux Stadium odbył się mecz 31. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Wolverhampton i Arsenal FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Wolverhampton 3-1. Na stadionie stawiło się 31 436 widzów.

31. kolejka Anglia - Premier League
2019-04-24 20:45 | Stadion: Molineux Stadium | Widzów: 31436 | Arbiter: S. Attwell
S. Papastathopoulos 80'

Zespół Arsenal FC (”Kanonierzy”) bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała czwarte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 17. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Matta Dohertego z Wolverhampton (”Wilki”), a w 27. minucie Monreal z drużyny przeciwnej.

W tym czasie ”Wilki” nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Rúben Neves.

W 31. minucie arbiter pokazał kartkę Granitowi Xhace, zawodnikowi Arsenal FC.

Zespół Arsenal FC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył Matt Doherty. Asystę zaliczył Jonny Castro.

W 45. minucie sędzia pokazał kartkę Lucasowi Torreirze z jedenastki gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Wolverhampton w 45. minucie spotkania, gdy Diogo Jota strzelił trzeciego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 58. minucie Henrich Mchitarjan zastąpił Seada Kolaszinacia. Chwilę później trener Arsenal FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Mattéo Guendouzi, a murawę opuścił Lucas Torreira.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Arsenal FC doszło do zmiany. Edward Nketiah wszedł za Aleksa Iwobiego. A trener Wolverhampton wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ivana Cavaleirę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Diogo Jota.

Piłkarze Arsenal FC w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 80. minucie wynik ustalił Sokratis Papastathopoulos. Bramka padła po podaniu Granita Xhaki.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Ryan Bennett z Wolverhampton. Była to 84. minuta starcia. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Bernd Leno
84′ Ryan Bennett
Alex Iwobi71′
 37′ 17′ Matt Doherty
Ainsley Maitland-Niles
 28′ Rúben Diogo da Silva Neves
Henrich Mchitarjan58′
Leander Dendoncker
Mesut Oezil
90′ Joao Moutinho
Lucas Torreira Di Pascua45′ 59′
82′ Raul Jimenez
Granit Xhaka31′
 45′ 78′ Diogo José Teixeira da Silva
Alexandre Lacazette
John Ruddy
Petr Czech
Rúben Gonçalo Silva Nascimento Vinagre
Sead Kolaszinać58′
90′ Morgan Gibbs-White
Shkodran Mustafi
Romain Saïss
Mohamed Naser Elsayed Elneny
78′ Ivan Cavaleiro
Mattéo Guendouzi Olié59′
. Helder Costa
Joseph Willock
82′ Adama Traoré Diarra
Edward Nketiah71′

Przewaga drużyny Arsenal FC w posiadaniu piłki była ogromna (70 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast ”Kanonierom” pokazał trzy.