• 5 .West Ham United FC (17 pkt.)
  • 6 .Southampton FC (17 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers FC (17 pkt.)
  • 8 .Everton (16 pkt.)

Liga angielska - 31. kolejka Premier League: Tottenham Londyn - West Ham United 2-0 (0-0)

23 czerwca na Tottenham Hotspur Stadium w Londynie odbyło się spotkanie 31. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Tottenhamu Londyn i West Ham United. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Tottenhamu Londyn 2-0.

H. Kane 82'

Jedenastka West Ham United (”Młoty”) przed meczem zajmowała 17. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 117 meczów zespół Tottenhamu Londyn (”Koguty”) wygrał 51 razy i zanotował 41 porażek oraz 25 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Młoty: Pablowi Fornalsowi w 14. i Markowi Noble'owi w 26. minucie.

W 51. minucie kartką został ukarany Harry Kane, zawodnik Tottenhamu Londyn. Po chwili trener ”Koguty” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Erik Lamela, a murawę opuścił Dele Alli.

W 64. minucie do własnej bramki trafił zawodnik West Ham United Tomáš Souček. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Benowi Daviesowi z Tottenhamu Londyn.

Trener ”Młoty” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Manuela Lanziniego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Pablo Fornals. W 71. minucie za Marka Noble'a wszedł Felipe Anderson. W 72. minucie w zespole Tottenhamu Londyn doszło do zmiany. Steven Bergwijn wszedł za Lucasa Mourę.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Tottenhamu Londyn, strzelając kolejnego gola. Na osiem minut przed zakończeniem meczu wynik na 2-0 podwyższył Harry Kane. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Heung-min Son.

W 86. minucie w zespole Tottenhamu Londyn doszło do zmiany. Harry Winks wszedł za Heung-min Sona. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Fabián Cornelio Balbuena González
67′ Ben Davies
Aaron Cresswell
Davinson Sánchez Mina
Issa Diop
59′ Dele Alli
Ryan Fredericks
Eric Dier
Michail Antonio
Giovani Lo Celso
Pablo Fornals Malla14′ 71′
72′ Lucas Moura
Mark Noble26′ 71′
Moussa Sissoko
Declan Rice
 82′ 51′ Harry Kane
Tomáš Souček 64′ (samob.)
86′ Heung-min Son
Benjamin Johnson
59′ Erik Lamela
Manuel Lanzini71′
Tanguy Ndombèlé Alvaro
Jack Wilshere
Kouassi Ryan Sessegnon
Albian Afrim Ajeti
86′ Harry Winks
Andrij Jarmołenko
72′ Steven Bergwijn
Alexandre Nascimento Costa Silva

Jedenastka Tottenhamu Londyn była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół West Ham United w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.