• 5 .Arsenal Londyn (23 pkt.)
  • 6 .Wolverhampton Wanderers FC (20 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (19 pkt.)
  • 8 .Manchester United (18 pkt.)

Liga angielska - 31. kolejka Premier League: Liverpool FC - Crystal Palace FC 4-0 (2-0)

W meczu 31. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 24 czerwca, drużyna Liverpool FC wysoko wygrała z Crystal Palace 4-0 (2-0). Starcie odbyło się na Anfield.

S. Mané 69'

Jedenastka Liverpool FC (”The Reds”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował pierwszą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Trener Crystal Palace (”Orły”) postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 15. minucie na plac gry wszedł Max Meyer, a murawę opuścił Wilfried Zaha.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Reds” w 23. minucie spotkania, gdy Trent Alexander-Arnold strzelił pierwszego gola.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mohamed Salah wywołał eksplozję radości wśród kibiców Liverpool FC, zdobywając kolejną bramkę w 44. minucie pojedynku. To już siedemnaste trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Fabinho.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Liverpool FC w 55. minucie spotkania, gdy Fabinho strzelił trzeciego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Andrew Robertson.

Trener Liverpool FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aleksa Oxlade-Chamberlaina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jordan Henderson. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić czwartego gola. W 66. minucie Cheikhou Kouyaté został zmieniony przez Lukę Milivojevicia. W tej samej minucie w jedenastce ”Orły” doszło do zmiany. Jairo Riedewald wszedł za Jamesa McArthura.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Reds” w 69. minucie spotkania, gdy Sadio Mané zdobył czwartą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Mohameda Salaha.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-0.

Wayne Hennessey
 23′ 74′ Trent Alexander-Arnold
Gary Cahill
Joe Gomez
Mamadou Sakho
84′ Andrew Robertson
Patrick van Aanholt
Virgil van Dijk
Joel Ward
 55′ Tavares Fabinho
Cheikhou Kouyaté66′
64′ Jordan Henderson
James McArthur66′
Georginio Wijnaldum
James McCarthy
 44′ Mohamed Salah
Andros Townsend
74′ . Roberto Firmino
Jordan Ayew84′
 69′ 84′ Sadio Mané
Wilfried Zaha15′
Adrián San Miguel del Castillo
Stephen Henderson
Dejan Lovren
Scott Dann
74′ Neco Williams
Tyrick Mitchell
84′ Harvey Elliott
Nikola Tavares
Curtis Jones
Max Meyer15′
84′ Naby Deco Keita
Luka Milivojević66′
64′ Alex Oxlade-Chamberlain
Brandon Leroy Pierrick Keutcha84′
74′ Takumi Minamino
Jairo Riedewald66′
Divock Origi

Zespół Liverpool FC zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał dziewięć celnych strzałów. Wyjątkowa nieporadność napastników Crystal Palace była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół Liverpool FC w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości wymieniła czterech graczy.