• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 30. kolejka Premier League: Watford FC - Leicester City 1-1 (0-0)

20 czerwca na Vicarage Road odbył się pojedynek 30. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Watford FC i Leicester City. Mecz zakończył się remisem 1-1.

B. Chilwell 90'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Watford FC (”Szerszenie”) plącze się na dole tabeli zajmując 17. pozycję, za to zespół Leicester City (”Lisy”) zajmując trzecie miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 43 starcia drużyna Leicester City wygrała 19 razy i zanotowała 14 porażek oraz 10 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Youri Tielemans z Leicester City. Była to 40. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 65. minucie Harvey Barnes został zmieniony przez Demaraiego Graya. Trener Watford FC postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Roberta Pereyrę i na pole gry wprowadził napastnika Dannego Welbecka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

A trener Leicester City wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Hamzę Choudhurego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Youri Tielemans. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 90. minucie Ben Chilwell dał prowadzenie swojej drużynie. W zdobyciu bramki pomógł Demarai Gray.

Zespół gospodarzy wyrównał wynik meczu. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Craig Dawson. Asystę przy golu zaliczył Christian Kabasele.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Kasper Schmeichel
 90′ Craig Dawson
Ben Chilwell  90′
77′ Francisco Femenia
Jonny Evans
Christian Kabasele
James Justin
88′ Adam Masina
Caglar Soyuncu
77′ Etienne Capoue
Marc Albrighton83′
77′ Abdoulaye Doucouré
Harvey Lewis Barnes65′
Will Hughes
James Maddison
69′ Roberto Maximiliano Pereyra
Ryan Bennett
88′ Jose Holebas
Christian Fuchs
77′ Adrian Mariappa
Wes Morgan
77′ Nathaniel Chalobah
Hamza Choudhury76′
77′ Tom Cleverley
Demarai Gray65′
Ignacio Pussetto
Nampalys Mendy
Andre Gray
Kelechi Promise Iheanacho83′
69′ Danny Welbeck
Ayoze Pérez Gutiérrez

Sędzia nie ukarał piłkarzy Watford FC żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Watford FC w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.