• 5 .West Ham United FC (17 pkt.)
  • 6 .Southampton FC (17 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers FC (17 pkt.)
  • 8 .Everton (16 pkt.)

Liga angielska - 30. kolejka Premier League: Everton Football Club - Liverpool FC 0-0

W pojedynku 30. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 21 czerwca, drużyna Everton FC zremisowała z Liverpool FC 0-0. Mecz odbył się na Goodison Park w Liverpoolu.

30. kolejka Anglia - Premier League
2020-06-21 20:00 | Stadion: Goodison Park | Arbiter: M. Atkinson
Everton Football Club
Liverpool FC
0
0

Zespół Liverpool FC (”The Reds”) bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwsze miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Już w pierwszych minutach zespół ”The Reds” próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 20. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jamesa Milnera z ”The Reds”, a w 40. minucie Michaela Keane'a z drużyny przeciwnej.

Na murawie, jak to często zdarzało się Liverpool FC w tym sezonie, pojawił się Joe Gomez, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 43. minucie Jamesa Milnera. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka Liverpool FC wyszła w zmienionym składzie, za Takumiego Minaminę wszedł Alex Oxlade-Chamberlain. W 60. minucie Anthony Gordon został zastąpiony przez Gylfiego Sigurdssona.

W 61. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lucasa Digne'a z Everton FC (”The Toffees”), a w 85. minucie Divocka Origiego z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Everton FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 88. minucie na plac gry wszedł Bernard, a murawę opuścił Alex Iwobi. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Everton FC doszło do zmiany. Moise Kean wszedł za Dominica Calverta-Lewina.

Trent Alexander-Arnold
61′ Lucas Digne
Joel Matip73′
Mason Holgate
Virgil van Dijk
40′ Michael Keane
Tavares Fabinho
Tom Davies
Jordan Henderson
Andre Gomes
Naby Deco Keita65′
88′ Alex Iwobi
James Milner20′ 43′
90′ Dominic Calvert-Lewin
Takumi Minamino46′
Richarlison de Andrade
. Roberto Firmino65′
60′ Anthony Gordon
Harvey Elliott
88′ Bernard
Alex Oxlade-Chamberlain46′
Jarrad Branthwaite
Georginio Wijnaldum65′
60′ Gylfi Thor Sigurdsson
Divock Origi65′ 85′
90′ Moise Bioty Kean
Mohamed Salah

Przewaga zespołu Liverpool FC w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a w drugiej dostali tyle samo. ”The Reds” dostały w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostały tyle samo.

Jedenastka Everton FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości dokonał pięciu zmian.