• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 30. kolejka Premier League: AFC Bournemouth - Crystal Palace FC 0-2 (0-2)

W meczu 30. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 20 czerwca, zespół Bournemouth przegrał z Crystal Palace 0-2 (0-2). Spotkanie odbyło się na Vitality Stadium.

J. Ayew 23'

Jedenastka Bournemouth (”The Cherries”) przed meczem zajmowała 18. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 starć drużyna Crystal Palace (”Orły”) wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Luka Milivojević wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Orły”, strzelając gola w 12. minucie spotkania.

Zespół Bournemouth ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Jordan Ayew. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Asystę zanotował Patrick van Aanholt.

W 45. minucie kartkami zostali ukarani Adam Smith z Bournemouth i Jordan Ayew z drużyny gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener ”The Cherries” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Arnaut Groeneveld, a murawę opuścił Harry Wilson. W 49. minucie Joshua King został zmieniony przez Dominica Solanke'a.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w jedenastce Bournemouth doszło do zmiany. Junior Stanislas wszedł za Davida Brooksa. A trener ”Orły” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jamesa McCarthy'ego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Luka Milivojević. Między 67. a 86. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Bournemouth i jedną drużynie przeciwnej.

Gary Cahill
86′ Steve Cook
Scott Dann
45′ Adam Smith
Patrick van Aanholt
Jack Stacey
Joel Ward71′
61′ David Brooks
Cheikhou Kouyaté
67′ Lewis Cook
James McArthur89′
Jefferson Andrés Lerma Solís
Luka Milivojević  12′ 65′
46′ Harry Wilson
Jordan Ayew  23′ 45′
49′ Joshua King
James McCarthy65′
61′ Junior Stanislas
Max Meyer
Andrew Surman
Brandon Leroy Pierrick Keutcha
46′ Arnaut Danjuma Groeneveld
Jairo Riedewald89′
49′ Dominic Solanke
Andros Townsend76′

Zespół Bournemouth miał 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze Crystal Palace dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.