• 5 .Leicester City (12 pkt.)
  • 6 .Tottenham Hotspur Londyn (11 pkt.)
  • 7 .Leeds United (10 pkt.)
  • 8 .Southampton FC (10 pkt.)

Liga angielska - 3. kolejka Premier League: West Ham United - Wolverhampton 4-0 (1-0)

27 września na London Stadium w Londynie odbył się pojedynek 3. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami West Ham United i Wolverhampton. Starcie zakończyło się zwycięstwem West Ham United 4-0.

S. Haller 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 49 spotkań drużyna Wolverhampton (”Wilki”) wygrała 20 razy i zanotowała 18 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy West Ham United (”Młoty”) w 17. minucie spotkania, gdy Jarrod Bowen strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Pablo Fornals.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny West Ham United.

W 49. minucie Ryan Fredericks został zmieniony przez Benjamina Johnsona. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Conorowi Coademu z zespołu gości. Była to 51. minuta meczu.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka West Ham United, zdobywając kolejną bramkę. W 57. minucie Jarrod Bowen po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0.

Chwilę później trener Wolverhampton postanowił wzmocnić linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Adamę Traorégo. Na boisko wszedł Fábio Silva, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 66. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Wolverhampton Raul Jimenez. W 73. minucie Nélson Semedo został zmieniony przez Ki-Janę Hoevera, a za Joao Moutinha wszedł na boisko Vitinha, co miało wzmocnić drużynę ”Wilków”. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jarroda Bowena na Marka Noble'a w 88. minucie oraz Michaila Antonia na Sébastiena Hallera w tej samej minucie.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej trzeciej minucie starcia na listę strzelców wpisał się Sébastien Haller. Bramka padła po podaniu Arthura Masuaku.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Conor Coady51′
49′ Ryan Fredericks
Rúben Gonçalo Silva Nascimento Vinagre
Arthur Masuaku
Nelson Semedo73′
Angelo Obinze Ogbonna
Rúben Diogo da Silva Neves
88′ Michail Antonio
Raul Jimenez 66′ (samob.)
 17′, 57′ 88′ Jarrod Bowen
Pedro Lomba Neto
Darren Randolph
John Ruddy
Felipe Anderson Pereira Gomes
Ki-Jana Hoever73′
49′ Benjamin Johnson
Maximilian Kilman
Manuel Lanzini
Leander Dendoncker
88′ Mark Noble
Vítor Machado Ferreira73′
88′  90′ Sébastien Haller
Meritan Shabani
Andrij Jarmołenko
Fábio Daniel Soares Silva62′

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast ”Wilkom” przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę zespół ”Młoty” zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Leicester City. Tego samego dnia Fulham Londyn zagra z zespołem ”Wilków” na jego terenie.