• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 3. kolejka Premier League: West Bromwich Albion FC - Chelsea Londyn 3-3 (3-0)

26 września na The Hawthorns w West Bromwich odbył się pojedynek 3. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami WBA i Chelsea FC. Mecz zakończył się remisem 3-3.

T. Abraham 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy WBA (”The Baggies”) w czwartej minucie spotkania, gdy Callum Robinson zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Matheus Pereira.

W ósmej minucie kartkę dostał Marcos Alonso z Chelsea FC.

W 25. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Callum Robinson z WBA. W 27. minucie kartkę dostał Reece James, zawodnik gości.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W tej samej minucie wynik na 3-0 podwyższył Kyle Bartley. Przy zdobyciu bramki pomógł Darnell Furlong.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Chelsea FC wyszła w zmienionym składzie, za Marcosa Alonsa, Mateo Kovaczicia weszli César Azpilicueta, Callum Hudson-Odoi.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mason Mount wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chelsea FC, zdobywając bramkę w 55. minucie spotkania. Asystę przy golu zaliczył César Azpilicueta.

W 66. minucie za Calluma Robinsona wszedł Hal Robson-Kanu. W 70. minucie bramkę kontaktową zdobył Callum Hudson-Odoi. Bramka padła po podaniu Kaiego Havertza.

Trener ”The Blues” postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił obrońcę Thiaga Silvę i na pole gry wprowadził napastnika Oliviera Girouda. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastki zdołały zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 82. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Darnella Furlonga z WBA, a w 86. minucie Andreasa Christensena z drużyny przeciwnej.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W doliczonej trzeciej minucie starcia wynik ustalił Tamy Abraham.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-3.

Wilfredo Daniel Caballero
 27′ Kyle Bartley
Marcos Alonso8′ 46′
82′ Darnell Furlong
Kai Havertz
74′ Grady Diangana
N'Golo Kanté
Jake Livermore
Mateo Kovaczić46′
Romaine Theodore Sawyers
Mason Mount  55′
 4′, 25′ 66′ Callum Robinson
Timo Werner
90′ Matheus Fellipe Costa Pereira
Fikayo Tomori
90′ Sam Field
Ross Barkley
Rekeem Harper
Luiz Frello Jorginho
74′ Matt Phillips
Olivier Giroud73′
66′ Hal Robson-Kanu
Callum Hudson-Odoi46′  70′

Piłkarze WBA obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Już w najbliższą sobotę drużyna Chelsea FC zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Crystal Palace FC. Natomiast 4 października Southampton FC będzie gościć drużynę WBA.